Malý domek na podvozku je jejím trvalým domovem. Jeho vybavení zahrnuje i koupelnu a kuchyni

Fotografie: Küste / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Malý dům na podvozku vídala Helen z Aucklandu pouze na videu. Ale jak šel čas, stal se podobný tiny house jejím novým domovem.

Helen z Aucklandu na Novém Zélandu viděla na YouTube video o životě v malém domě a od té doby to byl její vysněný domov. Za pomoci svého otce se takového bydlení skutečně dočkala. Mnozí mladí lidé považují život v tiny house na kolech za přestupní stanici a jako možnost k levnému a praktickému cestování. Helen však prozatím na jiné bydlení nemyslí, a protože její nový domov zahrnuje vše, co k životu potřebuje, dokonale si ho užívá.

Výstavba a zařizování tiny house byly náročné

Pozemek rodičů, podvozek na kolech a na něm vystavěný patrový příbytek, zastřešená dřevěná terasa po celé délce domu a příprava na zahrádku. Tak nějak vypadá Helenin malý dům při pohledu zvenčí. Ale pojďte se blíže seznámit také s interiérem. Výměra Helenina minidomku je 8 x 3 metry, což přibližně odpovídá rozloze garsonky. A protože v době výstavby viděla mladá žena tento malý domek jako svůj trvalý domov, nechtěla dělat žádné kompromisy.

Představovala si skvěle vybavený interiér, ale také možnost života venku za každého počasí. Chtěla stabilní vybavení, uvádí web MyPositiveOutlooks. Nábytek vyrobený na míru a nic, co by připomínalo provizorium. Při vstupu do domu (ve střední části domku) se vejde do obývacího prostoru s moderní rohovou sedačkou s úložným prostorem ve spodní části. Tento prostor je doplněn konferenčním stolkem, pod nímž se našlo místo pro pelíšek Helenina chlupatého kamaráda. Na pravé straně od obýváku se nachází prádelna, šatní skříně a koupelna se sprchou a WC.

Když holky staví: Matka s dcerou z Moravy si splnily sen. Přestěhovaly se do lodního kontejneru

Malý dům na podvozku se stává domovem

Hned vedle sedačky vlevo je instalováno esteticky i funkčně řešené schodiště vedoucí do podkrovní ložnice s velkou postelí. Ložnice je vlastně instalována nad kuchyní. První schod slouží jako rafinovaný úložný prostor, píše se na webu LivingBigInATinyHouse. Naproti schodišti je umístěn menší jídelní stůl s židlemi. Vlevo od schodiště je plnohodnotně zařízená kuchyň. Našli byste v ní opravdu všechno: plynový sporák s troubou, ledničku, myčku nádobí, skříňky a pracovní plochu včetně dřezu; a také plnou spíž. Všude je spousta úložného prostoru.

A aby toho nebylo málo, tak vpravo od vchodu jsou žebříkové schody, které vedou do podkroví nad prádelnou a koupelnou. Tento prostor je vybaven pohovkou, knihami i televizorem. Helen ho považuje za zábavní a relaxační. Že je relaxace důležitá a vy si ji můžete užít třeba ve vířivce vystavěné svépomocí, jsme na BydlímeÚtulně již dříve psali.

Celý interiér malého domku na kolech je útulný, světlý a vzdušný, což dodává pocit většího prostoru, než ve skutečnosti je. To všechno doplňuje skvělá zastřešená terasa se stolem a židlemi, kde majitelka tohoto malého domku tráví spoustu volného času. Dříve Helen sledovala na YouTube videa o životě v tiny house. A dnes sama takové video natočila a dělí se o ně na sociálních sítích s ostatními. Snad i její malý útulný domov bude inspirací pro další stavitele malých domů.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*