Dlouhé 4 roky budoval kostel, který vznikl jenom z živých stromů

Klasický zděný kostel není nic neobvyklého. Ale co ten, který je vybudován výhradně z živých stromů? Ten už si pozornost zaslouží. Přesně takový můžete navštívit na Novém Zélandu. A klidně můžete být ateisté, jelikož tento kostel vzhledem ke své unikátnosti přitahuje spíše nevěřící než toho, kdo se sem přišel pomodlit.

Trvalo to dlouhé 4 roky

Ukázalo se, že postavit kostel jenom z živých stromů není až tak jednoduché, jak se na začátku zdálo. Brian Cox, který je jeho tvůrcem však vytrval a vybudoval něco, co nyní obdivuje celý svět. Trvalo mu to dlouhé 4 roky, ale výsledek za to skutečně stojí. Kromě toho si muž udělal i zajímavou reklamu, jelikož vlastní zahradnickou firmu.

Výhradně z živé přírody

Použít dřevo na stavbu čehokoliv není dnes nic neobvyklého. Toto dřevo je však už zpracované na pile. Takové tento kostel nevyužívá. Vše, co bylo použito na stavbu je stále živé. Tedy zasazené a upravené tak, aby dokázalo vytvořit potřebnou siluetu samotného kostele. Ten je vlastně jakýmsi unikátním živým organismem, který vyžaduje neustálou údržbu hlavně kvůli tomu, aby si i neustále zachoval svůj vzhled i praktické vlastnosti.

Stěny i střecha

Podívejte se na daný kostel sami a budete souhlasit s námi, že jde o unikátní dílo. Při bližším pohledu je jasně vidět, že ze stále rostoucích dřevin jsou vytvořeny obvodové stěny a že samotná střecha je vytvořena taktéž z neustále rostoucích větví, a hlavně potom listů.

Místo na modlení

A co se nachází uvnitř? To, co očekáváte. V tomto se daný kostel neliší od řady jiných. I tady najdete několik řad lavic, kam se mohou věřící posadit při bohoslužbě. Při té mají oproti jiným kostelům jednu velkou výhodu. Mohou říkat, že jsou stále uprostřed přírody, což je potvrzená pravda. Navíc jak známo zelená barva, která je všude okolo, příjemně uklidňuje, k čemuž dopomáhá i typická vůně lesa.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]