Tato přírodní směs zajistí doslova okurkové hody. Většina lidí toto skvělé hnojivo vyhazuje do koše

Fotografie: Freepik

Už jen malá pozornost dokáže udělat velkou změnu. Připravte si pro své okurky domácí hnojivo a těšte se z velké sklizně.

Ať už se jim nedaří, žloutnou jim listy, nebo prostě jen nemají svůj den, dopřejte svým okurkám vzpruhu v podobě hnojení. Hotové ho máte za pár chvil, a to jen ze surovin, které najdete doma ve spíži. Využijete třeba popel nebo žlutý hrách.

Okurková sezóna je tady

Salátovka, hadovka nebo zkrátka a dobře okurek/okurka. Jejich sezóna se kvapem blíží a mnozí si již menší „špuntíky“ chodí prohlížet na zahradu. Však je také na co se těšit! Podle portálu Healthline tato zelenina přináší výhody, jako je prevence zácpy, podpora hubnutí, regulace hladiny krevního cukru, dobře vstřebatelná vláknina či vysoký obsah antioxidantů. Kromě toho nemá téměř žádné kalorie, ale zato hodně vody, díky které organismu dopřává i hydrataci.

Pěstování okurek v domácích podmínkách není nic těžkého. I přesto je ale cesta od semínka k okurkovému salátu u nedělního oběda dlouhá, jak připomíná web EpicGardening. A během tohoto procesu je zapotřebí na okurky pravidelně dohlížet a pečovat o ně podle jejich potřeby. Za takové „dopřávání“ potom může být považováno hnojení, které přispívá k celkovému zdraví rostlin.

Díky pěstování této rostliny v blízkosti rajčat sklidíte tak bohatou úrodu, že nebudete vědět, co s nimi

Vitamínové doplňky à la co dům dal

Nadstandardní péče o rostliny nicméně nemusí vyžadovat nadstandardní ingredience. Kýžených výsledků lze dosáhnout i s tím, co zkrátka a dobře najdete doma. Může jít o:

rostlina okurky
Fotografie: Freepik
  • Dřevěný popel – že popel působí jako kvalitní hnojivo, jsme psali již dříve na BydlímeÚtulně. Jeho účinnost se násobí, pokud k němu přidáte trochu roztoku octa.
  • Čpavek – už pouhá jedna polévková lžíce amoniaku může ze kbelíku vody udělat doslova tekuté zlato. A ještě lepších výsledků dosáhnete, když přidáte lžičku kyseliny jantarové.
  • Hrách – misku žlutého hrachu zalijte dostatečným množstvím vody a nechte přes noc odstát. Poté sceďte a získanou tekutinu nařeďte kyblíkem vody.
  • Kopřivy se slepičinci – hnojivo ze slepičinců je kvalitní samo o sobě, ale v kombinaci s hrstí kopřiv je podle webu Cpykami doslova nepřekonatelné.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*