Nejúčinnější přírodní čističky vzduchu. Existují pokojové rostliny, které nejsou „obyčejné“

Fotografie: Unsplash

Čistý a svěží vzduch v domácnosti je nejen příjemný, ale také zdravý pro lidské tělo. Abyste ho měli dostatek, podívejte se na tyto rostliny, které vám ho zajistí téměř zadarmo.

Stále více se mezi lidmi šíří trend, kterým je pěstování rostlin. Ty jsou vhodné do každé domácnosti, protože poskytují hned několik výhod. Mezi nimi je například přísun kyslíku, pročištění vzduchu, regulace vlhkosti, provonění interiéru a také schopnost navodit pocit klidu, což je pro lidskou psychiku velmi důležité. Abyste doma měli čistší vzduch, podívejte se po několika rostlinách.

Kapradina umí i regulovat vlhkost

Této rostliny si můžete všimnout nejčastěji na chodbách škol nebo na úřadech. Podmínky pro její pěstování totiž nejsou nijak náročné, přežije i v nepříznivých podmínkách. Je to tedy rostlina, která vám odpustí to, že na ni občas zapomenete. Mezi její velké výhody patří to, že umí efektivně čistit vzduch od smogu a plynů, které vychází z výfuku aut, jež mají spalovací motory.

Fotografie: Freepik

Jestliže byste si ji chtěli pořídit domů, můžete se spolehnout na to, že péče o ni není náročná. Dejte ji nejlépe na místo, kde je rozptýlené světlo. Zalévejte ji pravidelně, ale ne moc. Její substrát udržujte vlhký. Určitě se jí bude líbit, když ji čas od času pokropíte vodou z rozprašovače. Pokud máte v koupelně okno, můžete ji dát i tam nebo do jakékoliv jiné místnosti, kde bývá vlhko.

Dracena vyžaduje jen málo pozornosti

Pokud máte rádi rostliny, které nevyžadují příliš péče, podívejte se po draceně. Není totiž vůbec náročná na pěstování a umí skvěle zlepšit kvalitu ovzduší ve vašem domově. Jelikož dokáže dorůstat až do výšky 2 metrů, umístěte ji do pokoje, který má vysoký strop, nebo ji pěstujte v menším květináči, díky kterému zamezíte jejímu nadměrnému růstu.

Fotografie: Pixabay

Její zálivka by měla být pravidelná a substrát nesmí úplně vyschnout, ani být přemokřený. Potěšíte ji také tím, když na její listy občas použijete rozprašovač s čistou vodou. Jednou za čas ji i osprchujte. Vhodné umístění bude tam, kde je dostatek světla, ale nesmí to být na přímém slunečním světle nebo v průvanu. To by ji totiž mohlo popálit. S klidem ji však lze dát i do polostínu.

Břečťan čistí vzduch od jedovatých látek

Pokud si domů přinesete břečťan, můžete se těšit z toho, že není příliš náročný na pěstování. Navíc si lze vybírat z několika druhů, jež se liší barvou nebo tvarem listů. Jeho největší výhodou je to, že doma dokáže pročistit vzduch od jedovatých látek. Pozor si ale dávejte na to, že by neměl být v blízkosti malých dětí a domácích mazlíčků, protože pro ně může být jedovatý. Pěstujte ho ve vlhkém substrátu, který nesmí být přemokřený nebo suchý.

Zdroj: GardeningKnowHow