Armádní vozidlo poskytlo útočiště odvážnému muži. V pojízdném domě cestuje po světě

Fotografie: Martin Strachoň / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Muž, který se nebojí ničeho. Svou dobrodružnou povahu předvedl Michael Ladden, který se rozhodl s vojenským transportérem přestavěným na obytný vůz procestovat svět.

Michael Ladden je cestovatel a dobrodruh, který se rozhodl prozkoumat každý kout světa se svým domem na kolečkách. Obrovské vozidlo, jejž proměnil v malý pohyblivý dům, je všechno, co potřebuje k tomu, aby mohl zahájit svou jedinečnou expedici kolem světa dlouhou 354 000 kilometrů.

Mike má již mnoho zkušeností

Nutno podotknout, že se nejedná o Mikův první počin, co se přestavby vozidla na obytný vůz týká. Má 25 let zkušeností s cestováním po světě, stejně tak s transformací různých aut na malé domy. Ovšem tento počin je jeho skutečným mistrovským dílem. Vysloužilý vojenský nákladní vůz upravil na moderní a překvapivě prostorný dům na kolečkách, jak uvádí server TinyHouseBlog.

Muž si zajistil útočiště v přestavěné stodole. Jeho bydlení bylo honosnější, než se navenek zdálo

Vozidlo poskytuje vše, co od domova potřebujete

V interiéru vůbec nic nechybí. Transportér, který je vozem i domem v jednom, poskytuje vše, co od svého domova potřebujete. V prostorné kuchyni můžete připravit jakýkoli pokrm, máte se i kde najíst, protože ve voze je skládací pracovní stůl, jenž slouží i jako jídelní. V jednotce je zabudovaná toaleta i sprchový kout, který je umístěn naproti šatní skříni. Ložnice se nachází v zadní straně soupravy.

Vše dokumentuje na svém kanálu

Svůj unikátní road trip Mike pečlivě dokumentuje a každý týden vydává na svém youtubovém kanálu DriveTheGlobe, kde můžou fanoušci sledovat jeho fascinující dobrodružství. Stejně tak vlastní i instagramový účet pod stejným názvem, kde ukazuje fotografie ze svých cest. Je úžasné sledovat, jak tento muž nezná hranic. Rozhodl se poznat svět a být doma na jakémkoli místě na této planetě.

Mike ovšem není jediný, kdo se rozhodl bydlet v domě, který je zároveň pojízdný. Již jsme psali na BydlímeÚtulně o malém domku ve farmářském stylu, jenž je zároveň schopen přesouvat se z bodu A do bodu B. Jeho vnitřek vás doslova odzbrojí.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]