Muž si zajistil útočiště v přestavěné stodole. Jeho bydlení bylo honosnější, než se navenek zdálo

Fotografie: Jklamo / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Britský milionář si ke svému životu zrekonstruoval starou stodolu. Zvenčí zůstal zachován její rustikální vzhled, jenž vykazoval stopy zemědělské minulosti.

Britský milionář Alan Yeoman se rozhodl pro skromný život a uchýlil se do oblasti s venkovskými budovami. Za svoje nové obydlí si vybral starou stodolu, která původně sloužila jako stáje. A když přestala být zemědělsky využívána, stalo se z ní už jen skladiště starých nepotřebných strojů a sena. Svým vzhledem hyzdila okolí, což se místním obyvatelům nelíbilo, uvádí web PositiveVibration.

Jak Alan Yeoman bývalou stodolu zrenovoval

Alan se rozhodl zachovat původní ráz budovy a k rekonstrukci použil materiály, které byly i na ostatních zemědělských budovách v okolí. Místo aby byli sousedé rádi, že chátrající nemovitost uvedl do přijatelného stavu, sklidil jen posměch, že taková stavba je jeho bohatství nedůstojná a je příliš skromná. Přesto, že byla stodola opravená, zvenčí působila tak, jako by neustále sloužila původním účelům.

Sousedé začali o Alanově majetku pochybovat, uvažovali i tom, že možná zbankrotoval. Britský milionář se v tomto svém sídle zabydlel, a jak se navenek zdálo, žil velice jednoduchým životem. Bez okázalosti, kterou často bohatí lidé ve společnosti projevují. Navzdory svému velkému bohatství bylo i Alanovo oblékání velice prosté. Sousedé, kteří si neuvědomovali hodnotu této milionářovy volby, se mu celá léta vysmívali a v podstatě pochybovali o jeho zdravém rozumu.

Interiér bývalé stodoly sousedy ohromil

Jednoho dne se však jejich názor zcela změnil. A to, když se Alan Yeoman rozhodl pozvat své sousedy na návštěvu a prohlídku svého sídla. V tom okamžiku byli všichni ohromeni, neboť za venkovskou fasádou stodoly se skrýval luxusní interiér, jak uvádí web DailyVibes. Bydlení všechny fascinovalo svou okázalostí. Stěny byly zdobeny stylovými malbami, byt byl vybavený vzácným starožitným nábytkem, drahými uměleckými předměty a vše bylo doplněno zlacením. A k tomu ty nejmodernější spotřebiče.

Kromě toho se ukázalo, že Alan je náruživým sběratelem historických vozidel. Po této prohlídce honosného sídla změnili sousedé názor a milionářem přestali pohrdat. Najednou se přestali smát Alanovu rozhodnutí žít ve stodole a chtěli s ním udržovat sousedské vztahy, jimž se patnáct let vyhýbali. Alan však tuto jejich náhlou změnu neakceptoval; jednak byl do jisté míry zraněn jejich dřívějším přístupem, jednak nemínil svůj život trávit s lidmi, kteří zapomněli na hodnoty lidské a vše poměřovali jen hodnotou majetku.

Malý domek je v nejužší části široký pouze 1,37 metru. Postavila ho údajně zhrzená exmanželka

Tento příběh, který ukazuje, jak zdání může klamat, by se klidně mohl stát každému z nás. A to tehdy, nebudeme-li respektovat ostatní takové, jací jsou – se všemi jejich, možná jen zdánlivými, chybami i přednostmi.

Jaká je však realita – britský milionář nebo podvodník

Jiné zdroje – vložená videa – ukazují příběh tohoto Brita v trochu jiném světle. Uvádí se tu, že britský milionář skutečně vyhlásil bankrot a nové jmění nashromáždil pěstováním marihuany na svém pozemku, a to ve velkém. Jaká je tedy skutečnost? To už budete muset na základě videí posoudit vy sami. A pokud vás fascinují přestavby podobných zemědělských staveb, můžete si na BydlímeÚtulně přečíst, jak žena přestavěla starou stodolu s pomocí recyklovaných materiálů.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]