Bydlení bez hranic: Mladý světoběžník si splnil sen o svobodě a nízkých nákladech na živobytí

Fotografie: Milliped / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Ze staré vyřazené dodávky na stěhování si udělal domov na čtyřech kolech. Teď cestuje po světě, jak se mu zlíbí, za minimální náklady.

Jacques jako většina jeho vrstevníků toužil po volnosti a svobodě. Ve svých 25 letech se nechtěl poutat na jedno místo, naopak chtěl poznat svět. Na rozdíl od druhých ale dovedl svůj sen přetavit do reality a ze stěhovací dodávky si udělal pojízdný dům.

Domov sbalený na cesty

Jacques Parker je mladý muž, světoběžník, a tak trochu větroplach. Aby ukojil svou touhu po cestování a volnosti, rozhodl se, že si nechce pořizovat dům na hypotéku, ani bydlet v pronájmu. Chtěl dům na kolech. Jeho cestu odstartovala vyřazená stěhovací dodávka, jejíž atypický tvar, kdy kromě klasického nákladního prostoru vzadu má přesazené místo nad řídicí kabinou, doslova vybízela k přestavbě.

Zpočátku byla práce na dodávce pomalá, neboť Jacques neměl žádné zkušenosti a informace čerpal především z videí na internetu. Stačilo mu ale pár měsíců, aby se rozkoukal a dal svou „man cave” dohromady dílek po dílku. Stavba a následné bydlení v dodávce Jacquese ve výsledku natolik oslovilo, že si zanedlouho postavil svůj druhý domov na kolech, tentokrát z vyřazené přepravní dodávky.

Ojetý návěs kamionu se stal jejich útočištěm. Starší pár ukazuje jak žít doslova bez hranic

Mužská „jeskyně” se vším, co potřebuje

Exteriér dodávky si Jacques vylepšil různými polepy a malbami, o nichž by se dalo říct, že vypovídají o Jacquesově nespoutané povaze. Interiér dodávky je na první pohled zázemím pro muže. Převažují zde tmavší barvy a hrubé přírodní materiály, jako je masiv. Zdi Jacques polepil tapetami imitujícími šedou cihlu, do stejné barvy ladil i gauč včetně polštářů a deky. Zajímavá je pak rovněž sbírka cedulí, kterou má Jacques instalovanou na zadní stěně dodávky.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jacques Parker (@parker.man)

Na druhé straně dodávky stojí stěna ze skříněk, kterou Jacques využívá nejen jako odkládací prostor, ale má zde i místo na jídlo, uložena je zde i televize. Schod nad řídicí kabinou využívá Jacques převážně ke spaní, nicméně zde může i jen tak relaxovat s knihou a kochat se výhledem z okna, které si sem přidělal. Shrnuto podtrženo, Jacquesovi stačilo na vytvoření jeho domova 18 000 eur (necelých 433 000 Kč).

Zdroj: Positive Vibration

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]