Česká veřejnost zjistila, kde žije Peter Nagy a lidé jsou u vytržení. Jeho domov vypadá jako z filmu

Fotografie: Depositphotos

Peter Nagy opustil své byty v Praze a Bratislavě a zrekonstruoval vilu na venkově poblíž tamních jezer. Jeho romantické cítění a osobitý vkus se na přeměně domu silně projevily.

Někdy je dobré odhlédnout od vlastního bydlení a podívat se do zákulisí jiných domovů. Není to ze zvědavosti, ale pro inspiraci. Člověk si totiž někdy zbytečně láme hlavu tím, jak a co ve svém obydlí zařídit, renovovat, přestavět a zlepšit, a přitom se stačí zeptat nebo nahlédnout někomu za plot. Nechť vám dnešní inspirací je domov Petera Nagyho, který leccos z krásy svého království odhalil.

Z hlavního města do přírody

Peter Nagy, slovenský zpěvák známý svými romantickými písněmi, si vytvořil domov ve stylu Provence, a hádejte kde – nedaleko Bratislavy. Přesněji řečeno v obci Senec, která je od hlavního města Slovenska vzdálená 25 km, píše web Extra. Zpěvák tu našel propojení s přírodou, k jejíž dokonalosti přispívá i několik jezer, jež lákají k procházce i koupání.

Peter Nagy tu před časem koupil dům a pustil se do jeho rekonstrukce. Nu, dům, přesněji romantická vila, neboť on sám – jak během kariéry mnohokrát přiznal – je nenapravitelný romantik. Vila je charakteristická meruňkovou fasádou a kovaným plotem. Je výsledkem i jeho vlastní práce a kreativity, s mnoha kusy nábytku upravenými nebo vyrobenými vlastníma rukama, jak uvádí web AhaOnline.

Slavný americký herec Ben Affleck žije v domě za 400 milionů korun

Interiér domu odráží nejen Peterovu romantickou duši, jako třeba patinovaný nábytek či ratanové doplňky, které doplňují francouzské okno s výhledem do zahrady, ale také jeho zručnost. Na výrobě některých prvků a úpravě vybavení se sám podílel ve své dílně. Tento osobitý prostor dokonale reflektuje Nagyho umělecký vkus a vše tu dýchá poetikou. Peter si potrpí na květiny, proutěné košíky, keramické nádoby a další prvky ve vintage stylu. Je tu luxus, nikoli však okázalý.

Zpěvákova romantická duše

Nový příbytek Petra Nagyho v Senci je důkazem jeho náklonnosti k prostorným, romanticky laděným interiérům, které jsou v ostrém kontrastu s malým pokojíkem z dětství v Prešově, jejž zpěvák přirovnal k většímu vlakovému kupé. Tato celoživotní nechuť ke stísněným prostorům ovlivnila výběr jeho nemovitosti a vyvrcholila vytvořením domu, který odráží jeho osobní styl.

Zpěvákovo odhodlání vytvořit harmonické prostředí se vztahuje i na venkovní prostor – v jeho srdci nesídlí pouze jeho dům. Své místo tam má i zahrada, která je úchvatná a má osobitý vzhled. Jako jeho vila. A jako zpěvák samotný. Na zahradě je Peterovi dobře, ale stejné pocity se snaží dopřát i přírodnímu obyvatelstvu na svém pozemku. Pro ptáky vyrobil krmítka a budky a na podporu ekosystému také hmyzí hotel. A kromě toho je i rád pozoruje. Vše, co tu vzniklo v domě i zahradě, je odrazem Nagyho umělecké a romantické duše.

Na BydlímeÚtulně jsme také psali o tom, jaké luxusní víkendové sídlo si nechal vytvořit Jiří Bartoška.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*