Jednoduché a levné nápady, jak vytvořit útulnější interiér

Všichni se snažíme, abychom vytvořili co možná nejvíce útulný domov. Ne vždy jsou finanční prostředky, abychom mohli utrácet za čistě dřevěný nábytek, cihlový nebo kamenný obklad, dřevěné podlahy. Dnes je možné si i v městském bytě dopřát atmosféru venkova, hořícího krbu včetně zvuku praskání polínek a další vychytávky. To vše díky tapetám, barvám, kreativním nápadům, elektrickým krbům apod.

Cihlová stěna

Cihly jsou momentálně hodně aktuální. Vůbec nevadí, že nebydlíte v cihlovém domě, kde není po cihle ani památky. Levnou a rychlou možností, jak dostat kousek z úžasné atmosféry, kterou propůjčují interiéru cihly, je použití tapety. Jestliže budete tapetu umisťovat pouze na kousek zdi či do výklenku, je to otázka několika málo hodin práce.

Tapeta – dřevěný dekor

Dřevo dokáže vyčarovat hřejivou a nanejvýš útulnou atmosféru. Jestliže se vám nechce z jakýchkoli důvodů investovat do pravých dřevěných obkladů, zkuste použít tapetu. Je to skvělá možnost i pro ty, co mají koupený nábytek a dřevěný nemají v plánu v brzké době kupovat.

Dřevěné bedýnky

Dřevěný nábytek nebývá zpravidla levný a některé nábytkové sestavy a regály mohou představovat značnou investici. Když se vám podaří sehnat dřevěné bedýnky na ovoce a zeleninu, můžete si z nich sestavit nábytkovou stěnu sami. Bedýnky v interiéru vypadají opravdu šik. Hodí se do kuchyně, jídelny, obýváku, dětského pokoje, předsíně – zkrátka všude. Stačí jim najít vhodné místo a hurá do zařizování.

Nábytek z palet

I palety jsou levné, pevné, odolné a vyrobené ze dřeva. I ony dokonale přispějí k útulné atmosféře a pocitu báječného zabydlení. Lze je použít při zařizování domácností s omezeným finančním rozpočtem. Hodí se na výrobu konferenčního stolečku, sedací soupravy, postele, jídelního stolu, sedací lavice, dokonce i obývací sestavy či kuchyňské linky (ostrůvku). Využít je lze i při výrobě dveří svépomocí (třeba pojízdné na kolejnici) nebo na dřevěnou podlahu.

Falešný krb

Nic neučiní útulnější atmosféru než již zmiňované cihly, kamenné obklady, dřevo a samozřejmě krb. Pokud bydlíte v panelovém bytě, musíte se spokojit s elektrickým a dnes je možné doladit efekt hoření ohně také o zvuk praskajících polínek. Pak už stačí jen sednout si do pohodlného ušáku a popíjet kávu nebo oblíbené víno.

Fotografie: Athomewiththebarkers, Wallsauce, Wallpaperboulevard, Loveproperty