Dům z roku 1968 prošel důkladnou rekonstrukcí. Výsledkem je útulné místo k životu

Kanada je obecně velice krásné místo. Nejen, že vás zde uchvátí dechberoucí příroda, jsou tu také k obdivování nádherně stavěné domy, vily, či rezidence. Některé vypadají, jako by tu stály celá staletí. Nyní se podíváme do jednoho útulného domu postaveného v roce 1968 kousek od Montrealu. Majitelé ho zrekonstruovali a zateplili.

Božská kombinace dřeva a kamenů v interiéru

Nutno podotknout hned v úvodu, že majitelé této krásné nemovitosti měli při rekonstrukci velice dobrý vkus na výběr materiálů. Již vzhled fasády vám napoví, jaké jeho druhy najdete v interiéru. Celý domek působí jako velice útulná roubenka. Už při vchodu do obydlí vás přivítá všudypřítomné dřevo, dokonce i odvodové zdi jsou jím obložené.

Je to přímo fascinující. Interiér je sladěn do barev hnědé, šedé, bílé a béžové. Přímo okouzlujícím prostorem je obývací pokoj spojený s jídelním koutem. Zde naleznete krásná krbová kamna obložená velikými kusy kamenů. S touto místností si obyvatelé domu skutečně vyhráli. Vykouzlili zde učiněnou harmonickou kompozici.

Obývák působí čistým a přeci velice útulným dojmem. Přírodní materiály, které byly zvoleny k rekonstrukci udělaly své. Vedle jídelního koutu se pak ukrývá docela malá kuchyňská linka, která je v celá v bílé barvě. Její menší prostor jí však neubírá na atraktivitě. Je velice moderní a prakticky vybavená.

Ložnice jako oáza klidu a prosvětlená pracovna

I ložnice a pracovna jsou stylizovány obdobně, jako celý dům. Ložnice je sice menších rozměrů, ale za to je vybavena nábytkem, z kterého zrak přechází. Prostorná postel zajistí majitelům určitě ničím nerušený a zdravý spánek.

Pracovna s knihovnou zase vybízí k posezení s přáteli, k přečtení pěkné knížky, nebo odpolední kávě se zákuskem. Přidanou hodnotou této překrásné roubenky je i to, že je postavená hned u lesa, blahodárná příroda je tak majitelům nemovitosti na dosah.

Fotografie: Centris

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]