Sesterské pouto podtrhly identickými minidomečky. Jejich sousedské soužití spojuje eleganci a pohodlí

Fotografie:: Lvoreppin / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Dvě sestry, dva úplně odlišné styly a dva malinkaté tiny house. Každý z minidomků je osobitě zařízen podle preferencí té, která v něm žije.

Dvě sestry žijí v minidomcích naproti sobě, nicméně každá si ho zařídila podle sebe. Zatímco jedna preferuje útulné bydlení v kombinaci s přírodními materiály, druhá má raději chladný moderní styl v černo-bílém dekoru.

Sestry, které si k sobě našly cestu

Ashley a Alexis k sobě asi jako většina sourozenců neměla během dospívání moc blízko. Okolnosti dalších let je však svedly do jednoho pronájmu, kde se dělily o společný prostor. Vztah mezi nimi se zlepšil natolik, že chtěly bydlet blízko sebe, ale každá ve svém vlastním. Jako první si tiny house pořídila Alexis, která si ho koupila na Facebooku. Když ho následně uviděla Ashley, pro tento styl bydlení se rovněž nadchla.

Obě sestry si tak pořídily vlastní minidomek. Velmi krátce na to se jim podařilo najít komunitní bydlení stejně smýšlejících lidí, a to v Circle pond Tiny Home Comunity. Jedná se o větší zelenou plochu s, jak už název napovídá, jezírkem uprostřed. Za příjemné prostředí a místo na stání sestry každý měsíc platí 475 dolarů (necelých 11 000 Kč). Kromě toho jsou však jejich výdaje díky minidomkům minimální.

Dvě odlišné povahy, dva minidomky

Alexis svůj tiny house pořídila za 75 000 dolarů (cca 1,6 milionu Kč). Ač ho původně zařizovala pro sebe, nyní v něm žije s malým synem. Alexis velmi ráda čte, proto pro ni bylo důležité, aby zde měla pro své knihy místo. Také ráda tancuje před televizí v obývacím pokoji, který zabírá jeden konec minidomku. Ve středu domku je kuchyně, kde ale Alexis moc času netráví, a za ní uzavíratelná koupelna. V jedné horní plošině pak skladuje věci, ve druhé má ložnici.

Ashley preferuje moderní styl, proto je její domácnost laděna do černých, bílých a neutrálních tónů. Největší část jejího domku zabírá kuchyně, protože velmi ráda vaří. Pro své hobby má i spoustu spotřebičů. Obývací pokoj zabírá jediná ohromná sedací souprava v kožence pro snadnou údržbu. Za ní totiž spí její psíci. Na konci minidomku má prostornou koupelnu s vanou a v patře postel a úložný prostor.

Původní dům na ni byl moc velký. Rozhodla se ho pronajímat a sama se přestěhovala do minidomku

Zdroj: Positivevibration

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]