Malý domek uchvátil celý internet svým farmářským stylem. Třešničkou na dortu je interiér

Fotografie: Myotus / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Maličký byt k pronájmu dokázal pojmout celý rozsah farmářského stylu. Originální doplňky jsou už jen třešničkou na dortu.

Zatímco dříve uznávali farmářský styl interiéru pouze lidé, kterým z bot čouhala sláma, dnes jde o jeden z nejvyhledávanějších designů. Proč to? Je totiž útulný, hřejivý a navozuje pocit opravdové rodinné pohody. A to i v případě malého bytu.

Farmářský, ale přesto moderní

Farmářský, potažmo až selský styl si do moderních interiérů hledal svou cestu dlouho. Rustikální nábytek, zemité barvy, orientace na přírodní materiály – to vše vykresluje představu chalupy na venkově, jak poznamenává portál Vidaxl. Nicméně s příklonem k přírodě, bio potravinám a dalším podobným aspektům se farmářská útulnost ukázala být právě tím pravým způsobem, jak dokreslit celkovou atmosféru hřejivého domova.

Ne každý chce ale v takto stylizovaném domě přímo bydlet, čehož jsou si dobře vědomí i pronajímatelé krátkodobých ubytování, jako je například Airbnb. Právě na stránkách tohoto portálu lze najít Woodstock Farmhouse. Menší byt o necelých 50 m2 vybudovali pronajímatelé nad svou garáží a dali mu naprosto originální podobu laděnou po „farmářsku“.

Starší žena si vlastnoručně postavila odolný kamenný domek. Její fascinující postup zaujal i odborníky

Ubytování, které myslí na všechno

Do bytu je nutné vystoupat po schodišti, které ústí do otevřeného prostoru. V něm se plynule prolíná hned několik místností, které si i přes vzdušný koncept zachovávají svou svébytnost. Jedná se o praktický kuchyňský kout, dále jídelnu, obývací pokoj a malý prostor nad schodištěm, jenž dost dobře poslouží i jako dětský koutek. Vše je laděné do barev, které ladí k celodřevěné podlaze.

Jediným výrazným prvkem v interiéru jsou tak sytě modré posuvné dveře vedoucí do ložnice. Skromná, ale pro potřeby nájemníků plně dostačující ložnice obsahuje širokou postel a velkou skříň, jak uvádí portál MyPositiveOutLooks. Posledním prostorem v bytě je koupelna s toaletou a vanou. Že farmářský styl nemá ale pouze jednu podobu, plně dokládá článek na BydlímeÚtulně o rodině, která si postavila farmářský tiny house.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*