Přes 200 let stará nemovitost prošla rekonstrukcí, která zachovává původní ráz

Kanada je jedinečnou zemí se zcela unikátní přírodou, kam v současné době míří nejen velké množství turistů, ale mnoho lidí, kterým již nevyhovuje život v přeplněných velkoměstech, se do Kanady i stěhuje. Velmi oblíbenou částí je okolí Quebecu, kde jsou navíc ceny domů mnohonásobně nižší než ceny stejných nemovitostí například ve Spojených státech či v Evropě.

Dům s bohatou historií

Zajímavé je, že mnoho z těchto domů má velmi bohatou historii, často pocházejí z devatenáctého, nebo dokonce osmnáctého století. V nedávné době ale byly velmi citlivou formou zrekonstruovány, a tak by jim jejich skutečné stáří nikdo nehádal. Příkladem je i dům z našeho příspěvku, který byl postaven již v roce 1780, která se nachází v Saint-Ferréol-les-Neiges, necelých čtyřicet minut od města Quebec.

Jeho interiéry jsou zařízeny v rustikálním venkovském stylu, kdy dominantními materiály jsou především dřevo a kámen, ale zároveň se v domě cítíte velmi pohodlně a útulně.

Dotek venkova i překvapivé pohodlí

V přízemí se nachází prostorný obývací pokoj, ve kterém vás na první pohled zaujme nádherná dřevěná podlaha i strop a také kamenná stěna s krbem, který můžete pozorovat z pohodlné sedací soupravy či velkého polstrovaného křesla s podnožkou. Součástí obývacího pokoje je i jídelní prostor s masivním dřevěným stolem.

Další místnost představuje kuchyně, která je opět celá vyrobena ze světlého dřeva, které doplňují bílé spotřebiče. Posledními dvěma místnostmi, které najdeme v přízemí domu, jsou koupelna se sprchovým koutem a malá ložnice, například pro hosty.

Do prvního patra se dostaneme po působivých dřevěných schodech s vyřezávaným zábradlím. V prvním patře se poté nacházejí další tři ložnice, které jsou zařízeny ve venkovském stylu s přírodními motivy. Jedna z ložnic je v současné době využívána jako kancelář.

V patře se nachází také další koupelna, tentokráte s vanou. Dům má také venkovní terasu s posezením a náleží k němu i rozsáhlý pozemek se zahradou a stodolou, která byla postavena na přelomu devatenáctého a dvacátého století a původně sloužila jako stáj. Dnes lze tuto budovu použít jako garáž či dílnu. Pokud jde o cenu, za kterou se v současné době tato nemovitost prodává, činí 373 900 dolarů.

Fotografie: Sébastien Capistran

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]