Líbí se vám rustikální styl? Pak začněte se změnou v ložnici!

Při vyslovení rustikální styl si vybavíte krásnou, ale v moderním životě nepoužitelnou starobylou ložnici? Pak se velmi mýlíte. Po několikaleté nadvládě skandinávského stylu dobývají svět příbytky v duchu rustikálního stylu. Ten zahrnuje pohodlí a útulnost tradičního venkova. Právě proto se hodí zejména do ložnice.

Obliba tohoto stylu není ničím překvapujícím. Umožňuje člověku alespoň na chvíli uniknout od přetechnizovaného světa. Lidé se stále častěji ubírají při zařizování domácnosti k tradicím a přírodě. Rustikální styl dokáže navodit tu správnou atmosféru, aby si člověk po hektickém a náročném pracovním dni odpočinul.

Přírodní materiály, jako je kámen, dřevo, tkanina zprostředkují kontakt s přírodou. Zvažujete-li, kterou místnost přeměnit na oázu klidu a pohody jako první, pak je bezesporu ložnice, kde se ukládáme večer co večer ke spánku.

Venkovská ložnice

Není nic příjemnějšího, než když se můžeme dotknout věci, která je vyrobená z přírodních materiálů. Kámen, dřevo, kytky, koberečky, povlečení z příjemných přírodních materiálů. Jestli si na něčem venkovský styl zakládá, pak je to více než dokonalost autentičnost ručních prací. Patří sem masívní nábytek, který je ručně vyroben, vyřezáván či malován, jakýkoliv dřevěný nábytek zašlý věkem, patina, omšelý vzhled, ale i novější a moderní kousky.

Zapomenout při zařizování nesmíte ani na stěny, stropy a podlahy. Stěny mohou být bílé s dřevěným obložením anebo kámen. Chcete-li si ušetřit finance, lze použít zdařilé 3D tapety. Typické jsou pro tento styl i trámy. Existují firmy, které dokonce vyrábějí nábytek ze starých trámů. Pořídit se vyplatí i solitérní kousky, jako je prádelník, noční stolek, komoda. Z doplňků jsou to třeba kožešiny, košíky, kostkovaný pléd, svícny a svíčky, paroží na stěně, živé i sušené květiny, stylové lampičky.

Obrázek: thesleepjudge.com, animalfactsblog.com