Přestavba na netradiční bydlení: Stará garáž poskytla ubytování babičce, když chtěla být rodině nablízku

Fotografie: Alexander Roumega / Creative Commons Zero / Public Domain Dedication

Pokud babička projeví zájem o hlídání svého vnoučete, je potřeba si ji udržet co nejblíže. Třeba i tak, že přestavíte garáž na dům pro hosty.

Když se Martinu Brownovi z Portlandu narodil syn, novopečená babička zatoužila být rodině více nablízku. A tak Martin pro svou tchyni přestavěl jejich garáž tak, aby vznikl plnohodnotný dům pro hosty, kde by mohla přebývat.

Být k ruce nové rodině

Martin Brown společně s manželkou krátce po narození jejich prvního syna stál před těžkou otázkou. Martinova tchyně totiž chtěla být svému vnoučeti nablízku, nicméně nechtěla narušovat soukromí nové rodiny tím, že by se k nim nastěhovala. Společně s Martinem následně našli řešení, které vyhovuje oběma stranám. Martin s rodinou a tchyně mají každý své bydlení, a tedy i soukromí, ale zároveň jsou si vždy vzájemně po ruce.

Martin se totiž rozhodl přestavět garáž vedle domu a vytvořit z ní pro tchyni zázemí. Téměř stoletou garáž vyklidil a bezmála rok společně s architektem stavbu ladil do nejmenších detailů. Jakmile byly všechny plány hotové, stačilo už jen šest měsíců na dokončení efektivně vyřešeného bydlení. Exteriér garáže se přitom téměř nezměnil. Pro zachování soukromí nemá žádná okna do stran, zato má velké francouzské dveře, které prostor opticky zvětšují a naplňují ho přirozeným světlem.

Interiér s oválnou kuchyní

Vnitřek garáže je řešený velmi elegantně, především pak zaujme prostorná oválná kuchyně. Takto uzpůsobený kuchyňský kout totiž poskytuje dostatečný prostor pro vaření, aniž by si přitom uzurpoval všechno místo v malém domku. V kuchyni dále nejsou žádné skříňky, pouze otevřené police, což umožňuje větší přehled. Světlo je do místnosti přivedeno světlíkem zabudovaným v podlaze ložnice v patře.

Netradiční bydlení v Boeingu 737: 15 let nepoužívané letadlo je nyní vhodné pro rodinu i večírek

Kromě kuchyně se do přízemí v přední části vešla ještě pohovka a krb pro vytápění, za kuchyní je poté koupelna se sprchou a toaletou. Do již zmíněné ložnice vedou kvůli úspoře prostoru atypické vysoké schody, jež jsou ale svým tvarem uzpůsobené tak, aby se po nich šlo pohodlně. V patře je místo tak akorát na postel, menší skříň a místo na čtení.

Zdroj: Positive Vibration

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]