Netradiční bydlení v Boeingu 737: 15 let nepoužívané letadlo je nyní vhodné pro rodinu i večírek

Fotografie: Depositphotos

Britský podnikatel si koupil letadlo Boeing 737, aby z něho vybudoval ubytování pro Airbnb. Výsledek jeho práce je doslova dechberoucí a velice originální.

Na eBay se dnes dá pořídit opravdu všechno, dokonce i vyřazená přední část letadla Boeingu 737. Britský podnikatel se spoustou volného času si ji koupil a rozhodl se ji vlastnoručně přestavět na designové ubytování. Výsledek mnohé jistě překvapí.

Ambiciózní projekt pro volný čas

Steven Northam je britský podnikatel, který po prodeji své firmy hledal něco nového, v čem by se realizoval. Proto když se objevila část vyřazeného letadla Boeing 737, usmyslel si, že ho přestaví na netradiční ubytování. Boeing pocházel z roku 1968 a už měl něco „nalítáno“. Vystřídal se coby letoun hned u několika leteckých společností, načež sloužil k výcviku budoucích posádek letadla. Když ho Steven kupoval, byl již 15 let nepoužívaný.

Jen samotný převoz letadla trval tři měsíce. Stejnou dobu na něm potom Steven strávil, aby ho přestavěl podle svých představ. Intenzivní rekonstrukce byla velmi důkladná, leč zároveň ohleduplná. Práci na zajímavém projektu dokonce zdokumentoval místní televizní štáb. Finančně se Stevenův projekt vyšplhal na 20 000 liber (asi 559 000 korun), přičemž čtvrtinu tohoto rozpočtu stálo samotné letadlo.

Ubytování pro rodinu i zázemí pro večírek

Exteriér letadla ponechal Steven tak, jak byl, pouze mu zajistil potřebnou péči. Interiér, ač ho doplnil odpovídajícím moderním vybavením, šetrně přestavěl tak, aby do něj mohl zakomponovat původní letecké prvky. Kromě úložného prostoru nad hlavou či stahovacích stínítek na oknech tak v letadle najdete i původní sedadla, která slouží k posezení u stolu. Zajímavým prvkem je také prosklený poklop, jímž lze vidět do nákladního prostoru.

V důchodu si splnili sen stát se kočovnými nomády. Pár přestavěl náklaďák na pohodlný mobilní dům

Co se týče míst k přespání, letadlo pohodlně pojme čtyři osoby. V nákladním prostoru je manželská postel se sedacími vaky, na palubě jsou pak další dvě oddělená lůžka. Nicméně asi největším lákadlem tohoto ubytování je pilotní kabina, do které Steven umístil letecký simulátor. A protože prostor v letadle není příliš velký, čas lze trávit i venku, kde je z jednoho krytu od motoru udělané posezení a ze druhého vířivka.

Zdroj: Insider

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]