Nejlepší kuchyňské trendy pro rok 2019, které si zamilujete

Plánujete svou vysněnou kuchyni? Ať už předěláváte tu současnou anebo si pořizujete komplet novou kuchyňskou linku, mohou se vám hodit tipy, které jsou praktické, chytré, krásné a trendy. Pro rok 2019 bude typické, že kuchyně budou nejen elegantní, ale i použitelné.

Nezřídka se stává, že ačkoliv je kuchyňská linka poměrně prostorná, obsahuje spoustu „mrtvých bodů“. Aby byla kuchyně nejen na parádu, ale plnila svou primární funkci a pomohla usnadnit život, je potřeba předem promyslet každý detail. Vývoj v designu a zvýšené zaměření na udržitelnost znamená potřebu kvalitního nábytku, který je zároveň šetrný k životnímu prostředí.

Spižírna na zakázku

Jednu dobu spižírny z kuchyní úplně vymizely. Ovšem opět zažívají boom a vrací se na scénu. Potřeba uložit zásobu potravin, koření, bylinek roste. Spižírna umožní nejen skladovat potraviny ukryté, ale i přehledně a organizovaně.

Kuchyňské ostrůvky

Kuchyňský ostrůvek vypadá v kuchyni skutečně luxusně. Nehledě na to, že může plnit několik funkcí. Funkci odkládací plochy, pracovní plochy, jídelního stolu. Spodní část může mít navíc i úložné prostory, což se téměř vždy hodí.

Zabudované spotřebiče a úložné prostory

Krásná moderní kuchyně modré barvy s mosaznými doplňky, kde nechybí horní skříňky a boční ukládání na láhve. Kuchyňka je to bezesporu elegantní, moderní, vzdušná a hlavně praktická.

Chytré skladování

Nemáte-li místo v kuchyni na klasickou spižírnu, lze to vyřešit i tímto chytrým způsobem. Jedná se o kuchyňskou linku na zakázku, což je většinou sice finančně nákladnější řešení, ale praktičtější z pohledu využití místa. Navíc takovou kuchyňskou linku si nepořizujeme na tři roky, ale na minimálně 10 let a více. Tato investice se určitě vyplatí.

Horní skřínky

Úžasná kuchyňská linka v moderním černém provedení. Zde můžete vidět, že nejen poličky namísto horních skřínek jsou IN. Ne každý si horní poličky může s ohledem na úložné prostory dovolit. Do skřínek se vejde přeci jen více věcí. Dvě malé otevřené poličky v horní části kuchyňské působí osvěžujícím dojmem.

Obrázky: housebeautiful