Unikátní domov: Čtyřčlenná rodina si užívá harmonii a klid v krásně zařízeném stanu

Fotografie: Depositphotos

Do netradičního bydlení se rozhodli přestěhovat mladí manželé se svými dvěma syny v předškolním věku. Chtěli totiž, aby jejich děti vyrůstaly blízko přírodě.

Glamping znamená jakési „luxusní kempování“. Většinu lidí taková forma ubytování láká jen na pár dní, nicméně mladí manželé z USA se rozhodli do podobné „nemovitosti“ přestěhovat natrvalo. A to i se svými dvěma malými dětmi.

Návrat ke skutečným hodnotám

Podobně jako v případě rodičů se třemi dětmi, o kterém si můžete přečíst na našem webu BydlímeÚtulně, se ani těmto manželům nezdál jejich původní městský život v Kalifornii dost dobrý pro jejich syna. Jakmile tedy Katie zjistila, že čeká druhé dítě, s manželem se rozhodli od základů změnit své životy a vrátit se zpět ke kořenům – na dosah přírodě. Rovněž chtěli více fungovat jako rodina.

V Novém Mexiku nedaleko domu Kateiny matky si na dvouakrovém pozemku, odkud mají vlastní přístup i k řece, vybudovali luxusní stanové bydlení. Jak uvádějí na videu pro LivingBigInATinyHouse, materiál, ze kterého je jejich stan, silně připomíná látku na jurtu. Oproti klasické jurtě je ale jejich stavba vyšla podstatně levněji, a to pouze něco málo přes 110 000 Kč, včetně veškerého vybavení.

Rodina funguje pospolu

Život na necelých 30 metrech čtverečních by mnozí jistě považovali za poněkud stísněný. Rovněž v naší redakci jsme se shodli na názoru kolegyně Kateřiny N., že „je důležité, aby rodina byla pohromadě, ale někdy je přece jen potřeba mít místo, kam si člověk může zalézt.“ Ve stanovém obydlí této rodiny ale najdete pouze otevřený prostor, kde spolu tráví čas všichni pohromadě každý den. Zac totiž podniká z domu.

Mladý architekt paradoxně žije v miniaturním bytě, který je jeho domovem i kanceláří v jednom

Hlavní místnost s jídelním stolem, pohovkou a televizí tu plynule přechází v terasu, na kterou navazuje sezení u ohně. Ložnice, nacházející se těsně pod střechou stanu, vytváří zázemí pro dvě zákoutí. Z nich jedno slouží jako kuchyně, přestože většinu jídel připravuje Zac na grilu. Druhé je potom koupelna s toaletou, kde ale prozatím chybí sprcha. Tu se rodina chystá teprve doplnit.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]