Hmyz na zahradě není ve všech případech špatný. Zjistěte, který vám prokáže nemalou laskavost

Fotografie: Depositphotos

Stojí za to zjistit, které druhy hmyzu se na zahradě stanou vašimi spojenci a pomohou vám zbavit se škůdců.

Při pěstování rostlin doma nebo na zahradě určitě chcete, aby se dobře vyvíjely a aby se jim dobře dařilo. Jednou z hrozeb pro rostliny jsou škůdci, kteří je ohrožují, poškozují a přenášejí na ně patogeny. Některý hmyz je však pro naše rostliny prospěšný, často si neuvědomujeme, že velká skupina těchto tvorů jsou naši spojenci proti škůdcům. Pojďte se podívat, kteří z těchto tvorů vám na zahradě pomohou.

Zlatoočka obecná

Zlatoočky jsou mimořádně užitečný hmyz, který večer často létá do bytů. Jsou malé, mají světle zelenou barvu, průhledná křídla a smaragdové oči. Občas bývají zaměňovány s můrami. Dospělí jedinci se živí pylem, ale larvy zlatooček jsou opravdoví predátoři. Jedí mšice, svilušky a zimolez. Mají žlutohnědou barvu a drápy, kterými popadají své oběti.

Fotografie: Unsplash

Brouci

Brouci vám také pomohou v boji proti škůdcům, hlavně ti velcí. Mezi ně patří třeba svižník, který je lesklý a černý. Ale mohou být i různobarevní a mít kovový lesk. Tito brouci loví jiný hmyz, ale také larvy a žížaly, šneky, housenky a některé obojživelníky.

Fotografie: Pixabay

Berušky

Berušky jsou jedním z nejznámějších a nejužitečnějších brouků vůbec. Je to hmyz, který poznáte díky jeho červené barvě a sedmi černým puntíkům. Berušky se živí hlavně mšicemi, ale nepohrdnou roztoči, různými škůdci, larvami much a housenkami motýlů. Larvy i dospělí jsou masožraví.

Pavouci

Když uvidíte pavouka, většinou jste znechucení a chcete se ho co nejrychleji zbavit. Ale to je chyba, protože jsou to také spojenci proti škůdcům, loví totiž hmyz. Chytají ho buď do sítí, nebo skáčou na své oběti z úkrytu.

Fotografie: Unsplash

Štěnice

Štěnice jsou dravý hmyz, který přispívá ke snížení počtu škodlivých organismů. Objevují se na stromech a keřích od jara až do podzimu. Živí se sviluškami, larvami zimolezu a vajíčky drobného hmyzu. Štěnice přezimují pod listím a kůrou stromů, takže je dobré nechat jim nějaké popadané listy na zahradě.

Zdroj: GardeningKnowHow