Hotel, v němž se vše točí kolem tequily, leží v samém srdci regionu proslulého její produkcí

Pokud jste příznivcem tequily, máme pro vás tip na unikátní hotel, který se nachází v blízkosti stejnojmenného mexického města. Z této oblasti pochází ty nejkvalitnější tequily, jejichž výroba je tu doslova „doma“ a má zde dlouhou tradici, kterou započali již kolonizátoři, kteří do tohoto kraje připluli ze Španělska.

Tajemství přípravy tequily

Základní surovinou, z níž se tequila získává, je modrá agáve, jejíž plody procházejí poměrně složitým zpracováním, kdy je nutno je

  • sklidit
  • opracovat
  • rozpůlit, a poté dokonce
  • upéct.

Šťáva, která se získá z upečených plodů agáve, prochází dále procesem kvašení a vzniklý nápoj se destiluje, až vznikne konečný produkt, tedy tequila, která obsahuje přibližně 40 % alkoholu. 

Další postup se liší. Pokud se nápoj ihned stáčí do lahví a směřuje do prodejní sítě, získává tequila označení „stříbrná“. Pokud se však stáčí do sudů, v nichž poté dochází k procesu zrání, který může trvat až několik let, jedná se o takzvanou zlatou tequilu, které dřevěné sudy dodávají nazlátlou barvu a specifickou chuť.

Zajímavý je rovněž způsob pití pravé, kvalitní tequily, který není v Evropě příliš známý, ale pro Mexičany je naprosto přirozený. Nápoj se totiž pije jen po malých doušcích a je teplý. V procesu konzumace nijak nefiguruje ani sůl, ani citron, případně pomeranč.

Jedinečný hotel

Hotel, ležící v samém srdci regionu proslulého produkcí tequily, nabízí nocování v sudech. Jedná se o apartmány ve tvaru sudu, které jsou vybudovány v agávovém poli. Každý z nich má samostatný vchod vybavený schůdky.

Na výběr máte z 30 apartmánů, z nichž některé zachovávají i v interiéru původní barvu sudového dřeva, zatímco jiné jsou natřeny bílou barvou. Rozdíl je také ve vybavení, v některých naleznete manželskou postel, v jiné postel ve velikosti „king size“.

V nabídce hotelu je také několik dvoupokojových apartmánů, z nichž každý je vybaven manželskou postelí. Samozřejmostí všech sudů je klimatizace, minibar, TV a ve speciálních apartmánech je instalována také soukromá vířivka.

Bohatá nabídka zážitků

Hotel se nachází na pozemku, kde je také palírna tequily, což vám umožňuje spojit pobyt také s prohlídkou tohoto podniku a samozřejmě také s ochutnávkou jeho produkce, která denně dosahuje až 15 tis. litrů.

Pokud budete chtít vidět, kam si majitel hotelu zašel pro inspiraci při navrhování apartmánů, navštivte sklepy palírny, kde tequila zraje v sudech vyrobených z mangového dřeva.

Pokud jde o suvenýry, které si z tohoto pobytu můžete odnést, ten hlavní je více než zřejmý, láhev tequily. Místní obchod jich nabízí nepřeberné množství, ale pokud jste umělecky naladěni a rádi něco vytvoříte vlastníma rukama, v keramickém studiu, které je vám k dispozici, si můžete navrhnout vlastní láhev.

V areálu se nachází dokonce i muzeum, které zájemce o historii provede počátky a vývojem výroby tohoto jedinečného nápoje a také historií regionu. Památkou na staré časy je také restaurace s barem, která je situovaná v jeskyni, kde dříve docházelo k utajené výrobě a prodeji tequily. Jeskyně se nachází v hloubce téměř 5 metrů pod zemí a nabízí tedy kromě kulinářských zážitků také příjemný chládek.

V této složité době, poznamenané pandemií onemocnění COVID-19, není snadné prostě se rozhodnout, sednout na letadlo a zamířit za zážitky do tohoto tequila hotelu, ale jakmile se situace uklidní, bude na vás agávové pole s obyvatelnými sudy čekat, stejně jako na řadu dalších návštěvníků, kteří se sem rádi pravidelně vracejí.

Fotografie: Hotel de Barricas

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]