Inteligentní propojení moderní architektury a mexické přírody

Pokud je vaším koníčkem architektura a zajímáte se o to, jak může vypadat netradiční stavba, zcela jistě vás zaujme originální dům z našeho příspěvku, který byl postaven v jedné mexické vesnici. Jedná se o stavbu, která je velmi nevšední svým půdorysem, jehož krásu nejlépe uvidíte z vrcholků okolních hor, a také svým celkovým designem a propojením exteriérů s interiéry.

Nevšední spojení exteriéru a interiéru, betonu a dřeva

Dům je zároveň zajímavou kombinací tradičního a moderního, a svým vzhledem tak nijak zásadně nenarušuje celkový ráz místa a okolních staveb. Celá stavba je velice zajímavým projektem jednoho ze slavných mexických architektonických a designových studií. Na její výstavbu byly použity především dva materiály, které mnoho z nás považuje za poněkud protikladné, a to beton a dřevo.

Z betonu byly vytvořeny jakési vnější zdi, které se staly zajímavou architektonickou pomůckou, jak spojit hned několik funkcí dohromady, a to funkci zahrady, bazénu i zajímavých vnitřních prostor určených zejména k příjemnému posezení. Na tyto betonové zdi poté navazují dřevěné interiéry a zároveň i exteriéry ve formě druhého patra.

Originální půdorys

Celá stavba má poměrně příkrou střechu, která je pokryta tradičními materiály tak, aby splývala co nejvíce s okolními horami. Jak jsme již naznačili, stavba má zajímavý půdorys, jedná se vlastně o půdorys tvaru vrtule ze čtyř listů, křídel, které jsou ve svém středu spojené prostřednictvím skla, kterým do interiéru proniká velmi zajímavým způsobem přirozené světlo.

Vnitřní interiéry jsou zařízeny velmi prakticky, funkčně a minimalisticky. Přízemí je, jak jsme již řekli, kombinací betonu s ostatními materiály, především dřevem, ze kterého je například nábytek nebo obložení některých stěn, a také s kovem.

V přízemí se nachází kuchyně, jídelna a obývací pokoj, vše se otevírá zároveň do venkovního prostoru. V horním patře se v jednotlivých v křídlech nacházejí ložnice.

Fotografie: Rafael Gamo

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]