Hygge a lykke u vás doma s pomocí polštářů na lenošení

V dnešní uspěchané době míváme jen velmi málo času na odpočinek a relaxaci, což je zásadní chyba. To z nás nezřídka činí mrzuté a utahané lidi.  Měli bychom si v tomto ohledu vzít příklad s Dánů, kteří přišli s trendem hygge. Toto slovo se nedá do češtiny úplně přeložit, ale znamená to něco ve smyslu – pohoda. Nicméně píše se rok 2018 a k hygge se přidružil ještě i trend lykke.

Momentálně se razí trend lykke, což znamená štěstí. V podstatě jde o šťastný způsob života. Samozřejmě na toto téma byly vydány i knížky, tudíž pokud chcete docílit naprosté pohody a štěstí, můžete si přečíst návody, jak na to. Věříme, že tyto trendy učinili šťastné především prodejce teplých ponožek, vonných svíček, huňatých dek. Ale i mnoho těch, kteří se konečně naučili odpočívat a umí vyskočit z každodenního shonu.

To, co potřebujete k spokojenosti, jsou jakékoliv oblíbené knížky, úsměv, který je zadarmo, odpočinek, relaxace, zábava. Je vhodné zařídit místečko, kde se vám bude dobře lenošit. S tím mohou pomoci například polštáře.

Kam s takovým polštářem?

Všude tam, kde chcete zrovna lenošit. Klidně můžete mít hnízdečko v obýváku, ale i kuchyni či dětském pokojíčku. Pamatujte, že odpočinek a relaxace jsou pro lidské zdraví nezbytné. V podstatě záleží jen na vás, jaké místo pro lenošení si koupíte či vyrobíte. Nemusí jít pouze o polštáře, ale klidně i houpací křeslo, síť, závěsné vajíčko. Nicméně polštáře si spojujeme s lenošením, proto jsou nejvhodnější. Ale vám může vyhovovat cokoliv jiného – pohovka, gauč, křeslo.

Útulné hnízdečko

Hnízdo se hodí nejen do dětského pokoje, ale i obýváku. Šikovnější si jej zvládnou vyrobit. Stačí použít fantazii. Na základ můžete použít dřevo, ale i lepenku. Dřevo bezpochyby vypadá lépe a víc vydrží. Pak lepidlo, provázky, molitan a polštářky.

Puzzle

Opět si šikovné švadlenky zvládnou ušít. Stačí látka, polštářová výplň, nitě, nůžky a hromada trpělivosti. Látku barevně přizpůsobíte interiéru.

Polštářová deka

Stačí k sobě připnout polštáře a máte hotovo. Lépe je nepřišívat polštáře k sobě na pevno, aby se mohly jednotlivě prát. Připněte je k sobě suchým zipem nebo přišijte poutka a knoflíčky ze spodní strany, aby vás při lenošení netlačily. Vhodné jsou i provázky, které k sobě jen svážete.

Mimo polštářů nezapomínejte na příjemnou přikrývku. Kdyby se vám povedlo usnout, aby vám nebylo chladno.

Obrázky: fluxdecor.com