I běžný přívěs může posloužit k bydlení. Stačí provést několik úprav

Koupě vlastního bytu či domu přestavuje čím dál tím větší investici. Oproti tomu přívěs stojí pár korun. První možnost si mnoho mladých lidí či rodin nemůže dovolit. V poslední době se zdá, že určité alternativní řešení představují především v centrech velkých měst mobilní domy neboli miniaturní domy vytvořené na přívěsech.

Výhody i nevýhody spojené s domy na přívěsu

Velkou výhodou těchto mobilních domů postavených na přívěsech je především to, že k jejich stavbě není třeba žádné stavební povolení, jehož získání je jinak časově i finančně poměrně náročné. Z právního hlediska totiž tyto stavby nejsou považovány za domy, a tak žádné povolení nepotřebují. Na druhou stranu je s tím spojena i skutečnost, že takovéto domy mohou mít jen určitou velikost.

Z tohoto důvodu je tak většina domů na přívěsu opravdu miniaturních. Přesto dnes obliba těchto nevšedních domků velmi roste a architekti jsou schopni vybavit je vším, co je k životu potřebné. Jejich součástí je tak místo pro spaní, kuchyňka i koupelna. V neposlední řadě je v případě přání či nutnosti můžete jednoduchým způsobem nechat přemístit na jiné místo.

Růžový sen

Velmi malebným domkem jako z pohádky je například přívěs Little Pink, který vyrábí společnost TinyLiving Inc. Tento domek je vyroben celý ze dřeva, což mu v porovnání s jinými domky tohoto typu dává zcela jedinečnou atmosféru a útulnost. Navíc prostornost domku opticky zvětšuje sofistikované rozmístění oken a dveří, jejichž prosklenými částmi dovnitř proniká velké množství přirozeného světla.

To má samozřejmě pozitivní vliv i na menší spotřebu elektrické energie potřebné ke svícení. Domek je rozdělen do dvou pater, ve spodní části se nachází kuchyňka, koupelna a obývací část, v horním patře, do kterého se dostanete prostřednictvím dřevěného schodiště, se nachází prostor pro spaní. Interiér je zařízen ve světlých barvách, především v bíle barvě a odstínech přírodního dřeva.

Fotografie: svobodnazona

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]