Kombinace několika stylů, to je FUSION – bohémský styl bydlení

Dnešní doba přeje různým interiérovým stylům, ať už se vám líbí venkovský, industriální, retro, skandinávský, středomořský, vintage, glamour, typicky moderní a další. Možná to vypadá, že to má člověk v tomto ohledu velmi složité, má-li si vybrat jeden z velkého množství stylů a podle něj kompletně vybavit svou domácnost.

Nezřídka se stává, že se lidem líbí od každého něco, tak tápou, který styl bude pro jejich domácnost to pravé ořechové. Vůbec nemusíte mít hlavu, jako pátrací balón a snažit se sehnat vybavení či dekorace pouze v jednom stylu. Pusťte uzdu fantazii a kupte si zkrátka to, co se vám líbí a vyhojuje vaším představám.

Kombinování a mísení

Kombinace několika prvků, kde se mísí různé kultury a motivy se nazývá FUSION. Tento styl pojí různé tradice a přispívá k jejich mísení. Nemá žádné jasně definované zákony a je založen de facto na vkusu každého jednotlivce. FUSION styl se designově nikam neřadí. Vstoupíte-li do takto zařízeného interiéru, měl by být jednoduchý, útulný a luxusní zároveň s nádechem bohémského života. To je pro tento styl klíčové – bohémský styl.

Komu tento styl bude sedět?

Jestliže nemáte žádný konkrétní styl, který by pro vás znamenal naprostou jedničku a nemůžete se rozhodnout pro jeden směr, pak FUSION bude sedět právě vám. Dokážou-li vás nadchnout ekologické a přírodní materiály, ale zároveň se vám líbí i něco moderního, něco obstarožního a zvětralého, pak hurá do zařizování.

Jde jen o to, aby interiér nepůsobil hodně rozhádaně a chaoticky. Musíte šikovně skloubit tyto styly, aby vypadalo, že se doplňují. Naopak tento styl nesedne těm, kterým vadí nesourodost a rozháranost. Ovšem nenechte se zmást – FUSION neznamená chaos. Měl by mít styl a řád. Ačkoliv se jedná o různorodost, musí se zařizovat s rozmyslem. Pro zbrklost není místo.

Obrázky: bestdesignideas.com