Unikátní dům na ještě unikátnějším místě, celý je obklopen pouští

Joshua Tree Desert, poušť v americkém státě Kalifornie, skrývá atypické tajemství, kterým je dům, který připomíná spadlý mrakodrap. Na návrhu této zvláštní stavby spolupracovali dva muži, a to Chris Hanley, který patří v USA mezi známé producenty a je podepsán např. pod filmy „Americké Psycho“ („American Psycho“, 2000), „Osudová sázka“ („Buffalo ´66“, 1998) a architekt Tomas Osinski.

Výsledné dílo, které vzešlo z této spolupráce, navozuje iluzi neviditelnosti, a to zejména z toho důvodu, že na jeho vnější část byla jako materiál použita zrcadla. V nich se odráží okolí a vnějšímu pozorovateli se zdá, jak by byl dům buďto téměř neviditelný nebo v něm vyvolává pocit „mirage“, optického jevu, který připomíná fata morganu.

Osobní dojmy spoluautora stavby

Sám Chris Hanley řekl v rozhovoru pro server Business Insider, že se vám může zdát, že dům zmizel, pokud stojíte na pravém místě. Dále uvedl, že na tomto obytném objektu jej nejvíce fascinuje hra světel, kdy venkovní světlo mění své odstíny a mísí se světly bazénu, která oscilují mezi červenou, modrou, tyrkysovou, nachovou a zelenou. Dům měl spolu se ženou v ročním pronájmu a využívali jej zejména pro různé firemní akce, fotografování a také tvorbu filmů.

Když si chcete dům pronajmout

Pokud byste si chtěli tento jedinečný dům pronajmout, u krátkodobých akcí počítejte se sazbou od 1000 USD, přičemž u delších pobytů vás den vyjde na 5000 USD. Chris Hanley nebyl jedinou známou osobností, která možnosti pronájmu využila, fotoalbem ze svého letního pobytu v tomto sídle se veřejnosti a fanouškům pochlubila také zpěvačka Demi Lovato.

Co dům skrývá uvnitř

Pokud jde o vnitřní uspořádání domu, vchází se do něj jak jinak než zrcadlovými posuvnými dveřmi, za nimiž vás přivítá minimalistický interiér zaplavený jasným světlem, která dovnitř propouštějí velká okna vedoucí od podlahy až ke stropu.

Součástí obytné části je také 30 m dlouhý krytý bazén, na jehož jednom konci se nachází kuchyň, v níž je všechno potřebné vybavení. Na opačné straně bazénu je možno sledovat filmy promítané na bílé stěně. V tomto unikátním objektu najdete 4 ložnice, z nichž každá má vlastní koupelnu, některá s vanou, některá se sprchovým koutem.

Fotografie: Courtoisie