Interiér domu z 1935 prošel rekonstrukcí, která respektuje jeho historii

Pojďme nahlédnout do této krásné rezidence v kanadském městě Drummondville. Postavena byla v roce 1935 a její vzhled je opravdu skvostný. Na první pohled zaujme svou cihlovou fasádou, která připomíná jakýsi staroanglický styl. Prostor této zajímavé vily je velice rozsáhlý. Rozprostírá se na neuvěřitelných 1573 metrech čtverečních.

Krása v anglickém stylu

Než návštěvník vstoupí do tohoto nádherného obydlí, překvapí ho velice rozsáhlé parkoviště kousek od vchodu. Na zahradě je možné taktéž obdivovat prostorný bazén, který jistě poskytne v letních měsících příjemné osvěžení.

Za vstupními dveřmi se ukrývá velice útulný prostor, který je tvořený dřevěnými schody vedoucími do prvního patra a podlahou, která s nimi ladí nejen materiálem, ale i odstínem. Dává to člověku opravdu příjemný dojem pohodového a útulného domova. Žlutě zbarvené zdi v předsíni celou místnost velice pěkně prosvětlují.

Když budete plynule pokračovat dál, budete uchváceni prostorným obývacím pokojem. Francouzskými okny sem proudí mnoho světla. Místnost je zařízena velice střídmě, za to ale moderně a téměř minimalisticky. Nic zde nepřebývá. Vše působí jaksi čistě a upraveně. Dominantou celého obýváku je jednoznačně objemný krb, který se nachází uprostřed prostoru.

Příjemná odpočinková místnost i jídelní kout

Když popojdete o kus dál, narazíte na menší odpočinkovou místnost, která přímo vybízí k tomu, přečíst si v chmurných a deštivých dnech dobrou knihu. Komfortní sezení k této aktivitě zajistí kvalitní a jistě pohodlná bílá křesílka. Jídelní kout je tvořen prostým čtvercovým stolem ze dřeva a židle zde přivítají zhruba šest až osm hostů. Jednoduchost interiéru jídelního koutu skvěle doplňuje monumentální krb, díky kterému budou mít strávníci o romantiku i teplo postaráno.

Za jídelním koutem se pak ukrývá docela malá, ale praktický kuchyňka, která svým vybavením evokuje posezení v staré anglické kavárně. Najdete zde dvě židle umělecky zpracované a kulatý menší stolek stejných prvků. Malý barový stolek se stoličkou zas uspokojí milovníky rozjímání u skleničky dobrého letitého rumu.

Královská koupelna a útulné ložnice

Dokonce i koupelna a toaleta jsou do posledního detailu dotažené. Budete se zde cítit jako v pohádce, nebo možná jako v luxusním hotelu prvotřídních služeb. Prostorné ložnice v prvním patře pak dopřejí obyvatelům domu jistě ničím neručenou až blaženou relaxační chvilku. Tato rezidence je zkrátka skutečným architektonickým skvostem.

Fotografie: Du Proprio

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]