Deštný prales skrývá unikátní dům, kde spolu žijí tři rodiny v souladu s přírodou

Deštný prales se většinou nezdá jako nejvhodnější místo, kde si postavit víkendový dům. V dnešním článku vás ale přesvědčíme, že dnes je možné všechno. Výsledkem je zajímavý komplex pro tři rodiny, který je moderní, pohodlný a zároveň při jeho stavbě došlo jen k minimálnímu zásahu do okolní přírody. Inspirací a motivem pro tento nevšední projekt bylo přání tří rodin mít společný víkendový dům.

Architekti se především s ohledem na ekologii rozhodli postavit místo jednoho velkého domu tři samostatné menší konstrukce. To jim zároveň umožnilo jejich lepší propojení s okolní přírodou, a výsledkem tak je velmi zajímavý a jedinečný prostor, který je ale na první pohled velmi nenápadný a nikterak nenarušuje ráz okolního deštěného pralesa.

Ekologičnost, environmentální ohleduplnost a maximální souznění s okolím

Rozloha každého domu je pouhých třicet pět metrů čtverečních, ale přesto rodinám poskytují vše, co k pohodlnému strávení víkendu potřebují. Jednotlivé domky jsou postaveny ze čtyřiceti osmi prefabrikovaných panelů, které byly sestaveny za necelé dva dny. Jde o speciální SIP panely, které se skládají z izolačního jádra a OSB desek.

Zatímco zvenku byly tyto panely ošetřeny nepromokavou membránou a speciální povrchovou úpravou, jejímž výsledkem je pevná kovová stavba, uvnitř domků převládá dřevo. Výhodou rovněž bylo, že panely již obsahovaly zabudovaná potrubí pro elektroinstalaci i vodoinstalaci.

Minimalismus a praktičnost

V domcích naleznete kuchyň, obývací pokoj, ložnici i koupelnu. Součástí je také terasa s grilem. Velká okna zajišťují domu přirozené světlo ve všech jeho částech, to přispívá k menšímu využití umělého osvětlení. Vybavení domů a nábytek je veskrze v minimalistickém a praktickém stylu tak, aby to bylo v souladu s celkovým konceptem tohoto ekologického projektu. Rekreační domky nesou jméno Casas Alpes São Chico a nacházejí se v lokalitě Rio Grande do Sul v Brazílii.

Fotografie: Alessandro Quevedo