Synergie esenciálního oleje a jedlé sody má předpoklady pro výrobu domácího osvěžovače vzduchu

Fotografie: BydlímeÚtulně

Příjemnou vůní můžete proměnit atmosféru jakékoliv místnosti. Ať už se chystáte provonět obývací pokoj, koupelnu nebo pracovnu, rozhodně se vám vyplatí tento trik.

Nemusíte utrácet peníze za drahé osvěžovače vzduchu plné chemikálií, které mohou uškodit vašim domácím mazlíčkům nebo dětem. Můžete si doma jednoduše vyrobit vlastní osvěžovač vzduchu, a proměnit tak atmosféru celého prostoru. Vůně totiž podvědomě působí na výkon i náladu lidí v místnosti. Stačí vám těchto pár surovin a váš domov se stane mnohem příjemnějším místem.

Co budete k výrobě osvěžovače potřebovat

K výrobě tohoto přírodního osvěžovače vzduchu si připravte libovolný oblíbený esenciální olej, jedlou sodu, destilovanou vodu a lahvičku s rozprašovačem. Tento přírodní osvěžovač vzduchu provoní celou vaši domácnost. Vyměňte chemické osvěžovače za přírodní přípravek, a ušetřete tak nejen své peníze, ale i životní prostředí. Čím méně chemických přípravků budete v domácnosti používat, tím zdravější bude.

Výroba přírodního osvěžovače vzduchu

Abyste si tento dokonale vonící přírodní osvěžovač vyrobili, smíchejte 10 kapek libovolného esenciálního oleje s jednou polévkovou lžící jedlé sody pomocí vidličky, aby se vám ve směsi netvořily hrudky. Směs oleje a sody přelijte do lahvičky s rozprašovačem a dolijte 500 ml destilované vody. Nakonec láhev protřepejte, aby se všechny složky spojily, a můžete použít. Před každým použitím láhví zatřepejte.

Vhodné esenciální oleje

Do každé místnosti si můžete vyrobit speciální vůni a podpořit jí aktivity v dané místnosti prováděné. V kancelářích a pracovnách nejlépe využijete vůni máty, eukalyptu nebo citronové kůry. Naopak v ložnici skvěle využijete levanduli, která uvolňuje, uklidňuje a zkvalitňuje spánek. Výrazné vůně využijete také v kuchyni, kde můžete přebít nepříjemný zápach z vařeného nebo smaženého jídla.

žena drží esenciální olej
Fotografie: Freepik

Jak odstranit z domova nepříjemný zápach

Pro dokonale čistou a voňavou domácnost je zapotřebí nejprve odhalit zdroj nepříjemného zápachu. Nejčastější příčinou nechtěného odéru bývá ucpaný odtok dřezu, umyvadla nebo sprchy/vany, nebo plíseň vyskytující se v domácnosti. Abyste nepříjemný zápach odstranili, musíte odtok vody pravidelně čistit a v každé místnosti větrat. Tím se zbavíte přebytečné vlhkosti a možného vzniku plísní.

Zdroj: 99easyrecipes

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]