Prostěradlo složené prokládáním rohů zabere ve skříni minimum místa

Fotografie: Fæ / Creative Commons / Attribution 4.0

Skládání vypraného prostěradla je často opravdu oříšek. Je objemné, neforemné a jeho skládání může být pěkná dřina. Naštěstí existuje tento jednoduchý trik.

Díky prostěradlu je povrch matrace alespoň částečně chráněn před potem a dalšími nečistotami. Prostěradlo se oproti potahu matrace mnohem snadněji pere a udržuje čisté. Velkou nevýhodou ale je složitý proces jeho skládání. Prostěradlo je často neforemné a těžké, manipulace s ním není vůbec jednoduchá. Avšak díky tomuto jednoduchému postupu si s ním hravě poradíte. Vyzkoušejte tento jednoduchý trik.

Trik pro snadné skládání prostěradla

Složit prostěradlo bývá tak obtížné z toho důvodu, že po celém jeho obvodu jsou prádlové gumy. Díky těmto gumám můžete prostěradlo na matraci snadno natáhnout. Drží také prostěradlo na svém místě a snižují riziko, že by se vám z matrace srolovalo. Abyste prostěradlo snadno složili, použijte k jeho skládání tento jednoduchý trik. Během chvilky budete mít z neforemné látky úhledně složený kousek.

Naučte se skládat prostěradlo

Pokud vás unavilo neustálé zápasení s prostěradlem, nejspíš jste jakoukoliv snahu o jeho skládání vzdali. Faktem je, že čím hůře je prostěradlo složené, tím více místa ve skříni nebo šuplíku zabírá. Pro složení prostěradla přitom existuje velmi jednoduchý a rychlý postup. S trochou cviku pro vás bude tento postup úplná hračka.

ložní prádlo prostěradlo
Fotografie: Pixabay

Jak prostěradlo jednoduše poskládat

Nejprve prostěradlo rozprostřete a chyťte dva rohy na jeho širší straně. Jeden roh přes druhý přetáhněte a uchopte je do jedné ruky. Druhou rukou vsuňte třetí roh do prvních dvou a následně přidejte i čtvrtý. Jakmile máte všechny rohy takto schované v jednom, umístěte prostěradlo na tvrdou podložku. V tuto chvíli by mělo mít tvar většího obdélníku.

Prostěradlo by před vámi mělo ležet tou delší stranou tak, aby kratší strana ležela kolmo k vám. Delší stranu prostěradla směrem k vám třikrát přeložte, aby vám vznikl široký pruh. Nakonec uchopte jeden ze dvou vzniklých konců a přeložte prostěradlo směrem k sobě tak, abyste ho poskládali do požadované velikosti. Během chvilky bude vaše prostěradlo dokonale složené a při ukládání zabere jen minimum místa. Přesný postup naleznete ve videu níže.

Zdroj: Viralife

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]