Prostředky, kterými snadno odstraníte veškeré vodní usazeniny. Instalatéři jsou vzteky bez sebe

Fotografie: Freepik

Vodní usazeniny mohou působit opravdu nepěkným dojmem, a proto byste se je stejně jako mnoho ostatních měli snažit pravidelně odstraňovat.

Na většině koupelnových nebo kuchyňských spotřebičů se často velmi rychle objeví vodní usazeniny, které není zrovna jednouché odstranit. A nejenže jsou naprosto nevzhledné, z dlouhodobého hlediska navíc vedou k rychlejšímu znehodnocení všech napadených povrchů. Abyste však nemuseli zbytečně utrácet za nové vybavení nebo předražené čisticí prostředky, můžete vyzkoušet tyto jednoduché, a především účinné, domácí způsoby.

Čištění vodních usazenin z vodovodních baterií

Vodovodní baterie v koupelně jsou místa, kde se vodní usazeniny vyskytují zpravidla nejčastěji. Jedním z nejúčinnějších prostředků, jak se jich však můžete zbavit, je požití obyčejného octa. Ten smíchejte v poměru 1 : 1 s vodou a poté čistým hadříkem veškeré baterie drhněte do doby, než poškozená místa zmizí. Pokud skvrny stále nejdou odstranit, nechte na nich ležet hadřík namočený roztokem alespoň dvě hodiny.

Fotografie: Pixabay

Čištění vodního kamene na sprchovém koutě

Pokud jsou stěny vašeho sprchového koutu skleněné a usadil se na nich vodní kámen, měli byste začít jednat co nejrychleji. Nemusíte se ovšem bát, postup je snadný a nebude vás stát téměř žádné peníze – postačí vám totiž použít ocet a trochu jedlé sody.

Obě ingredience tedy smíchejte a poté směs nastříkejte na stěny kabiny. Nechte roztok chvíli působit a následně ho otřete horkou vodou. Nakonec vše osušte a máte hotovo.

Fotografie: Pixabay

Čištění usazenin v umyvadle, ve vaně a sprchové vaničce

Místa, jako je umyvadlo, vana nebo sprchová vanička, jsou častým terčem vodního kamene nebo usazených zbytků mýdel a sprchových gelů, což opravdu nemusí vypadat hezky. Naštěstí však existuje způsob, díky kterému se všech těchto nevzhledných skvrn zbavíte mávnutím prstu.

Budete opět potřebovat ocet, ovšem nyní v kombinaci s citronovou kůrou. Ingredience smíchejte v jeden roztok, který přelijte do rozprašovače, poté ho nastříkejte na špinavá místa a nechte dvě až tři hodiny působit. Vše nakonec otřete, osušte a máte hotovo.

Čištění usazenin v záchodové míse

Co pravděpodobně působí v domácnosti nejhorším dojmem, je vodní kámen usazený v záchodové míse. Abyste se však tohoto problému zbavili, nemusíte vymýšlet nic složitého, jde totiž o opravdu jednoduchou věc – opět vám navíc postačí trošku octa a dostatek trpělivosti. Večer před spaním nalijte do záchodu dvě sklenice octa a na druhý den stačí akorát spláchnout. Budete překvapeni, jak je tento trik efektivní.

Zdroj: Porady Interia