Pokud vás trápí přetrvávající zápach z toalety, tento geniální trik je snadným řešením

Fotografie: BydlímeÚtulně

Zápach na toaletě je poměrně běžná věc. Někdy se nelibého odéru potřebujete zbavit rychle, třeba když čekáte návštěvu. Pak můžete sáhnout po aviváži či zubní pastě.

Někdy se musíte potýkat se zápachem na toaletě. Zkoušíte to i ono, ale za pět minut je nepříjemný odér zpět. Může to být problém v odpadním systému, který během chvíle neopravíte. Na takový problém bude nutné zavolat odborníka v daném oboru. Co ale dělat, když přátelé či příbuzní jsou již na cestě? Osvěžovače vzduchu to v žádném případě neřeší. A když standardní metody nepomohou, přijde na pomoc lidská vynalézavost.

Použití aviváže do WC nádržky a případná úskalí

Rychlé provonění toalety zajistíte přidáním aviváže do nádržky na vody, uvádí se na webu UpgradedHome. Efekt je okamžitý, a to stačí přidat jen pár kapek. A když se bude během dne splachovat, tak prostě průběžně přidáte další dávku. Takto můžete přežít s příjemným ovzduším na záchodě do té doby, než vás navštíví instalatér.

Kdybyste nechtěli neustále do nádržky aviváž přilévat, můžete si vytvořit z menší plastové lahve zásobník. Po obvodu lahve vytvoříte několik nepatrných otvorů, nalijete avivážní prostředek, dobře uzavřete a vložíte do splachovací nádrže. Při každém spláchnutí se malé množství aviváže uvolní do vody a příjemná vůně se rozline po celé místnosti. Jedná se o jednoduchou, poměrně levnou, a přitom účinnou metodu. Vyrobili jste si vlastně obdobu drahého osvěžovače vzduchu, ovšem za pár korun.

Tato suchá metoda čištění koberců vám ušetří hromadu času i námahy. Vystačíte si se 2 ingrediencemi

A ještě ušetříte při každém spláchnutí trochu vody. Když bude lahev v nádržce, tak nepřiteče tolik vody jako obvykle. Chod splachovacího mechanismu to nijak neovlivní, avšak vám to sníží účet za spotřebu vody. Možná, že vám tyto postupy nezní věrohodně, ale není nic snazšího než to vyzkoušet. Jednou, dvakrát… A pak se uvidí. Nedávno jsme napsali na BydlímeÚtulně rovněž o toaletách, přesto je to téma z jiného soudku: architektka přestavěla veřejné záchodky na svůj domov.

Zároveň ale na uvedeném webu upozorňují, že tento způsob byste měli využívat jen ve výjimečných případech. Kdybyste aviváž splachovali do odpadního systému dlouhodobě, mohou se vám zanést odpadní roury, takže by mohlo dojít až k jejich ucpání. Proto nastává otázka, zdali je využívání aviváže na prádlo v nádržce na vodu na WC vhodné a bezpečné. Těžko odpovědět jednoznačně. Příležitostně určitě ano, dlouhodobě spíš ne.

Zubní pasta v nádržce na WC

Na webu EleganzaPlus se píše i o tom, že někteří lidé dávají do nádržky zubní pastu, která dokáže odstranit zápach. Má příjemnou vůni, a navíc pomáhá odstranit vodní kámen a dezinfikuje povrch WC mísy. Do tuby se zubní pastou udělejte také několik malých dírek. A mělo by se stát to, co při použití aviváže. Při napouštění vody do nádrže a následném spláchnutí se trocha pasty uvolní, provoní místnost, a ještě odstraní plak na míse. Doporučuje se pasta s výraznou vůní, jako je třeba máta, eukalyptus a podobně.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*