Víno zvládnete v nouzi otevřít i bez vývrtky. Stačí použít ověřené fígle, které používají i zkušení vinaři

Fotografie: Depositphotos

Dostat se do situace, kdy potřebujete otevřít víno, ale nemáte u sebe vývrtku, může být dosti nepříjemné. Tyto triky vám však pomohou s řešením.

Určitě jste se již někdy dostali do situace, kdy jste si užívali na domácím večírku, chtěli jste otevřít víno, ale najednou jste zjistili, že doma nemáte žádnou vývrtku. Tato nepříjemnost dokáže zkazit náladu mnoha lidí, a proto je dobré znát triky, kterými láhev od vína dokážete otevřít za pomoci jiných, ovšem účinných technik. Chce to jen použít trošku kreativity a všichni před vámi budou smekat.

Trik s pomocí šroubováku

Protože nemáte vývrtku, kterou byste mohli korek vysunout z láhve ven, můžete ho zkusit pomocí vidličky nebo šroubováku zasunout dovnitř. Sice to není nejelegantnější metoda, jak otevřít víno, ale s největší pravděpodobností to bude všem hostům v tu chvíli jedno.

Fotografie: Pixabay

Láhev tedy umístěte na pevný a stabilní povrch, odstraňte všechny materiály, které jsou okolo a mohli by se poničit, a jednoduše šroubovákem silně tlačte na korek, aby se dostal dovnitř. Pokud vám korek při nalévání vína vadí, můžete celý obsah lahve přelít do karafy.

Trik s pomocí vaší boty

Ačkoliv se tento trik na otevření vína může zdát trošku kontroverzní, v případě nouze vám za něj pravděpodobně každý poděkuje. Jak tedy otevřít víno pomocí vaší boty? Umístěte láhev do oblasti paty, jednou rukou držte láhev tam, kde se zužuje, a druhou rukou uchopte špičku boty na podpatku.

Nyní několikrát rázně udeřte proti kolmému bodu (strom, stěna) a po pár úderech by se měl korek natolik vysunout, že ho bude snadné odstranit úplně. Snažte se ovšem během úderů láhev nepoškodit, to byste potom neměli co pít.

Trik s pomocí nůžek

Láhev vína lze otevřít také pomocí obyčejných nůžek, které někde ve své domácnosti určitě máte. Proces je jednoduchý, čepele nůžek rozevřete do pravého úhle a jednu z nich zabodněte co nejhlouběji přímo do středu korku.

Fotografie: Pixabay

Poté už nůžky pomalu nakrucujte a snažte se dělat pohyb, jako byste měli v ruce vývrtku. Snažte se ovšem nespěchat, pokud budete dělat prudké pohyby, můžete korek nechtěně rozbít, což by všechny ostatní spíše donutilo jít domů.

Zdroj: Porady Interia

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]