Skvělé, nízkorozpočtové projekty z palet pro kutily, které promění váš dům i zahradu

Pro mnoho kutilů je velmi těžké odolat hromadě dřevěných palet, a to z prostého důvodu. Dá se z nich vyrobit mnoho úžasných věcí do bytu/domu i na zahradu. Od stolu, přes pohovku, postel, až po plot, venkovní posezení, obložení, podlahu, poličky a mnoho dalšího. Pojďme se společně podívat na některé z možností, jak palety využít. Věříme, že najdete inspiraci a pustíte se také do díla.

Plot z palet

Potřebovali byste již na zahradě nový plot? Pak zkuste použít palety, které můžete nechat v přírodním provedení, ale i natřít libovolnou barvou. Kutil, který vyráběl plot na obrázku, se rozhodl pro bílou. Uznejte, že není špatný.

Venkovní posezení

Zahradní nábytek větších rozměrů může být značně drahý. Pokud si však troufáte, můžete si jej vyrobit z palet a ušetřit váš rodinný rozpočet. Navíc přizpůsobíte velikost i design svým představám.

Zahradní chodník

K výrobě dřevěného chodníku je potřeba použít buď palety bez mezer anebo palety upravit tak, abyste mezery vyplnili. Desky z palet lze použít i k výrobě podlahy pro venkovní posezení.

Konferenční stolek

Stoleček lze využít jak ve vaší domácnosti, tak při venkovním posezení. Při výrobě pamatujte na místo ve spodní části, kde můžete umístit košíky. Stoleček tak získá úložné místo a bude praktičtější.

Pelíšek pro domácí mazlíčky

Máte doma čtyřnohého přítele? Ať už kočičku nebo pejska? Vyrobte mu nebo jí jednoduše pohodlný a stylový pelíšek.

Polička na víno a skleničky

Máte rádi víno a vždy doma máte nějaké po ruce? Pak se tento DIY projekt líbit právě vám. Vyrobit můžete tuto jednoduchou vintage poličku, která se hodí do interiéru v tomto duchu nebo na chalupu.

Svícen

Je docela pravděpodobné, že vám při kutilské činnosti zbudou nějaké odřezky desek z palet. I ty můžete využít. Stačí je natřít barvou a přidělat háčky – získáte tak věšák na ručníky, utěrky v kuchyni či kabáty v předsíni. Nebo můžete vyrobit dekorativní svícen.

Obrázky: hometalk