Jak poznat, že nejste doma sami? Aneb u nás doma straší

Je úplně jedno, zda věříte na duchy nebo ne. Určitě už se vám někdy stalo, že jste měli pocit, že doma nejste sami. Ano, lidská fantazie dokáže zplodit mnohé. Jakkoliv nám zdravý rozum káže, že nic takového není možné, tak se občas bojíme jít večer na toaletu. Do postele skočíme raději již z metrové vzdálenosti, co kdyby byl někdo pod postelí…

To jsou jen nepříjemné pocity a většinou si strach vyvoláváme sami díky bujné fantazii a nejčastěji po zhlédnutí strašidelného filmu. Přesto existují věci, které nelze vysvětlit. Přítomnost duchů se nedá nijak dokázat, a proto záleží vždy jen a jen na daném jedinci, zda věří tomu, co viděl či slyšel anebo si to nějak logicky odůvodní. Přinášíme vám tedy seznam prapodivných událostí, podle kterých lze vysledovat, že doma nežijete sami.

Stíny

Už se vám zdálo, že za vámi někdo stojí a mihnul se dokonce v rychlosti stín? Pak jste se ohlédli a kde nic, tu nic. Jenže se to stává docela často? Duchové si rádi hrají se světlem, a to i v případě, že jsou světla zhasnutá.

Elektrické přístroje

Mimo světel milují duchové hrátky se spotřebiči. Stalo se vám, tak jako nám, že se vám zničehonic krátce po půlnoci zapnul sám od sebe nějaký spotřebič? Konvice, televize či rádio? Příjemné to není. Přesto, že si člověk říká, že stát se to může díky nějakému výboji, přepadne vás mrazivý pocit.

Samovolný pohyb předmětů

Přísahali byste, že jste si na stůl před pěti minutami položili tužku a ona už tam není? Aha, asi se skutálela sama z půlky stolu na zem. Duchové pohybují různými předměty rádi. Když se to stane jednou – náhoda. Ale víckrát s různými předměty?

Váš mazlíček se chová jako praštěný

Váš domácí mazlíček se chová nějak divně? Útočí do prázdna, civí na jedno místo a vrčí? Kočka se ježí, syčí, jakoby na ní sahal někdo cizí? To je opravdu hodně divné, nemyslíte?

Stalking

Duchové disponují zvláštní energií, která sice není tak silná, jako u člověka, ale když vás sleduje, máte pocit (že vás opravdu někdo sleduje). Jenže doma jste sami? No možná jde skutečně o bujnou fantazii a strašidelné filmy už si nepouštějte, ale třeba vás opravdu sleduje.

Obrázek: pixabay.com