Alobalem proti zlodějům, kteří se snaží vloupat do domácnosti. Plus další rady, díky kterým nezvané hosty přechytračíte

Fotografie: BydlímeÚtulně

Existuje spousta způsobů, jak svůj domov ochránit před nechtěnou návštěvou zlodějů. S těmito způsoby udržíte svůj domov ve větším bezpečí a budete moci klidně spát.

Zloději se často před ničím nezastaví a ve vykrádání nemovitostí jim nezabrání ani spící členové domácnosti. Pokud doma nemáte alarm, který takové zloděje náležitě vystraší a zažene, nebo čtyřnohého hlídače, jenž jim pohrozí vyceněnými zuby, vyzkoušejte tento jednoduchý trik. Pomoci vám může i znát způsob, jakým si zloději dokážou vytypovat prázdné domy. Připravte se na lupiče a ochraňte svůj cenný majetek.

Alobal proti zlodějům

Pokud se vám zdá, že se do vašeho domova snaží někdo dostat, ale nemáte si to jak ověřit, zkuste okolo venkovní kliky omotat kousek alobalu. Stačí tenká vrstva, která bude ke klice těsně přiléhat. Ráno alobal na klice zkontrolujte a budete mít hned jasno. Pokud je alobal nějak poškozený nebo pokrčený, budete vědět, že s klikou v noci někdo manipuloval.

Fotografie: Freepik

Nastražte past na zloděje

Abyste zloděje při vloupání zahnali, vyzkoušejte tento jednoduchý trik. Jediné, co budete potřebovat, je keramický hrnek, který zavěsíte na kliku zevnitř svého domova. Jakmile se nezvaný host dostane dovnitř, hrnek spadne z kliky na zem a zloděje vystraší. I kdyby neutekl, hluk rozbitého hrnku vás probudí a můžete okamžitě volat policii.

Jak zloději poznají, že nejste doma

Nejsnazším cílem jsou pro zloděje domy, odkud odjela rodina na dovolenou, nebo se tam delší čas nikdo neukázal. Že se v domě nikdo nepohybuje, zloději poznají tak, že je plná poštovní schránka nebo je okolo dveří poházena spousta letáků. Pokud schránka vypadá stejně nedotčeně několik dní, je to pro zloděje jasným znamením, že je dům prázdný.

Jak můžete svůj domov před odjezdem ochránit

Abyste svůj domov při delší nepřítomnosti ochránili, poproste o pomoc souseda nebo někoho blízkého. Stačí, aby vám pomohl pravidelně vybírat schránku nebo vyzvedávat poházené letáky u dveří. Pokud kolem domu leží čerstvě napadaný sníh, nechte souseda projít se kolem něj. Jestliže zloděj kolem domu neuvidí žádné stopy, opět mu to ukáže, že doma dlouhodobě nikdo není.

Zdroj: Genialne

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]