Zažraná plíseň v koupelně zmizí jednou provždy. Jednodušší už to snad být nemůže

Fotografie: Couch-scratching-cats / Creative Commons / Public domain

Plíseň se ráda drží ve vlhku na místech, kde není dostatek světla. V koupelně má často ideální podmínky pro svůj výskyt. Naštěstí se jí můžete jednoduše zbavit.

Nejen ve starých koupelnách se potkáte s plísní. Bohužel nejsou ušetřeny ani ty nové či zrekonstruované. Jakmile se vám plíseň v koupelně objeví, je třeba začít jednat. Ve vlhkém a často tmavém prostředí se jí výborné daří. Důležité je odstranit ji dřív, než se rozroste. Její přítomnost může vést až ke zdravotním problémům. Pokud vás trápí suchý kašel, kožní vyrážky nebo astma, je načase důkladně zkontrolovat každý kousek koupelny, jestli původcem vašich obtíží není právě plíseň.

Jak odstranit plíseň z koupelny

Abyste se plísně účinně zbavili, budete potřebovat kartáček na zuby, Savo, respirátor a gumové rukavice. Začněte tím, že si nasadíte respirátor a gumové rukavice. Savo je silná chemická látka, která by mohla poškodit jak vaši kůži, tak dýchací cesty. Pro zajištění ještě většího bezpečí si můžete nasadit ochranné brýle.

Fotografie: Depositphotos

Kartáček do Sava namočte a naneste jím tento prostředek na povrch postižený plísní. Postižené místo drhněte kartáčkem tak dlouho, dokud plíseň z povrchu zcela neodstraníte. Pokud se vám plíseň dostala příliš hluboko, můžete do Sava namočit vatové tampónky, přitlačit je na poškozené místo a nechat působit alespoň po dobu osmi hodin. Zbytek plísně opět kartáčkem vydrhněte.

Jak zabránit vzniku a hromadění plísní v koupelně

Jakmile se vám podaří veškerou plíseň z koupelny odstranit, je potřeba zaměřit se na prevenci. Důležité je v koupelně větrat. Čím větší teplo a vlhko v koupelně bude, tím lépe se bude plísním dařit. Využít můžete nejen speciální ventilační systém, ale i vysoušeč vzduchu. Můžete také vytírat dosucha veškeré povrchy, na nichž ulpívá voda. Nezapomeňte koupelnu pravidelně umývat, prát ručníky i podložky a měnit závěsy, pokud je v koupelně máte.

K běžnému mytí koupelny vám stačí obyčejné čisticí přípravky. Savo používejte jen výjimečně, abyste si nepoškodili koupelnové vybavení. Při práci s ním buďte velmi ostražití a opatrní. Pokud vám Savo náhodou vystříkne na kůži nebo do očí, opláchněte postižené místo velkým množstvím tekoucí vody.

Zdroj: Novate

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]