Zbavte se myší v domácnosti jednou provždy. Kupované pasti nejsou jediným řešením

Fotografie: Depositphotos

Pokud se do vaší domácnosti dostali myši nebo jiní hlodavci, nemusíte hledat krysaře – postačí vám použít jeden z těchto účinných triků.

Myši nebo jiní otravní hlodavci mohou tvořit v naší domácnosti opravdu velký problém. Lidé se s nimi potýkají většinou během chladných měsíců, kdy se tito tvorové snaží najít útulné místečko, kde by se mohli ukrýt před zimou. Většinou zde však zničí všechno domácí vybavení, které jim přijde do cesty. Pokud se tedy s tímto problémem potýkáte stejně jako mnoho ostatních, vyzkoušejte tyto způsoby, kterými se myší účinně a snadno zbavíte.

Pořiďte si kočku

Největším nepřítelem všech hlodavců vždy byla a je kočka. Pokud tedy uvažujete o pořízení nového domácího mazlíčka, nyní víte, který z nich pro vás bude ten nejvhodnější. Přestože kočky pravděpodobně nepochytají všechny hlodavce ve vašem domě, čtyřnozí vetřelci podle pachu poznají, že je v okolí predátor, a proto raději rychle zmizí. Vyhnat myši z domova ovšem dokážou také psi, jako je například teriér nebo jezevčík.

Fotografie: Pexels

Použijte aromatickou vůni

Myši a další hlodavci jsou stejně jako ostatní zvířata vybíraví a ne každé aroma jim hraje do noty. Abyste tyto malé tvory z vašeho obydlí vyhnali, můžete například vysadit kolem vašeho domu mátu peprnou, diviznu nebo oleandr. Myši podle všeho navíc nesnáší sušenou tříslovou zeleninu a plesnivý citrón – zkuste jeden nechat ve své spíži a uvidíte, že do ní kromě vás a vaší rodiny již nikdo tajně nevkročí.

Technické doplňky

Existuje mnoho doplňků, které mohou hlodavce v naší domácnosti snadno a účinně vyhnat tím, že je vystraší. Na trhu jsou dostupná především zařízení vydávající nepříjemné zvuky, které myši snadno vyženou ven. Někteří lidé jsou však stále zastánci pastiček, které se v průběhu mnoha let také osvědčily na výbornou.

Fotografie: Freepik

Zabezpečení domu

Všechna výše uvedená opatření nebudou účinná, pokud budou ve vašem domě díry a praskliny, jimiž by se hlodavci mohli dostat dovnitř. Abyste se vyhnuli problémům, ještě než začne zima, udělejte kompletní prohlídku vašeho domu a zabezpečte všechny sebemenší otvory. Dejte si však pozor na to, jaký materiál zvolíte – polystyren nebo vlna myši určitě nezastaví.

Zdroj: Porady Interia

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]