Komáři zmizí jednou provždy díky jednoduché domácí pasti

Komáři jsou velice neodbytným hmyzem a dokážou lidem značně znepříjemnit život. Do obydlí se dostanou snadno oknem a poté je složité se jich efektivně zbavit. Ve svém malém a křehkém tělíčku mají zabudované senzory, které dokážou zaznamenat vydechovaný oxid uhličitý. Právě ten je pak k savcům, či lidem zavede a oni tak mohou bez potíží sát krev.

Krev saje pouze samička dlouhým sosákem, sameček sosá pouze nektar z květů. V noci se tento hmyz pohybuje z jednoho prostého důvodu, hostitel totiž spí a je k němu tedy snadnější se dostat, rovněž je v noci méně ohrožují predátoři, jako jsou třeba ptáci. My vám zde poradíme, jak si jednoduše vyrobit past na komáry, díky které budete mít po starostech.

Jak vyrobit domácí past na komáry

Mnoho pastí na komáry užívá efektu vypařování oxidu uhličitého a tepla. To komáry naláká a následně zlikviduje. Velice účinnou past na komáry vyrobíte ale i v domácích podmínkách. Co budete potřebovat?

  • plastovou lahev
  • vodu
  • cukr
  • kvasnice

Postup výroby

Z vody, cukru a kvasnic si vytvořte v malé misce sladký roztok. Plastovou lahev pak ostrými nůžkami odstřihněte v polovině a do spodní části vložte tu vrchní hrdlem směrem dolu. Předtím ale do ustřižené lahve nalijte připravený roztok z cukru a kvasnic. Komáry přilákají vypařující se plyny a uvězní v lahvi. Následkem toho se pak utopí, nebo zahynou.

Pomohou i vysoce aromatické byliny a koření

Většina hmyzu obecně nesnáší velmi aromatické byliny a koření, proto je vhodné i k odstranění a odpuzení komárů použít například čerstvou, nebo sušenou levanduli. Ta váš interiér i krásně rozvoní. Má také relaxační a zklidňující účinky. Komáry zaručeně odradí. Skvělý pomocník je i hřebíček. Jeho intenzivní aroma komáři také neradi.

Možné je z něj připravovat prášek, či ho celý nechat louhovat v čistém destilátu několik dní a pak rozprašovačem rozprášit na oděv. Nejprve ale vyzkoušejte na kousku pokožky, zda nejste alergičtí. Pomohou i další čerstvé byliny, jako je například máta, šalvěj, bazalka, šeřík, libeček, meduňka.

Další metody, které působí proti komárům

Ideální je si zakoupit i jemně síťovanou moskytiéru, kterou nainstalujte do oken a balkonových dveří. Dobré také na spaní nosit pyžamo s dlouhými rukávy a nohavicemi. Tmavé oblečení není vhodné, protože může komáry nalákat. Rovněž je možné zakoupit si speciální repelenty a nanášet je na tělo.

Perfektně pomohou s likvidací komárů i masožravé rostliny. Ty hmyz nalákají do svých květů a máte po starostech a ostatně jedná se i o velmi přirozený a ekologický druh likvidace komárů, či jakéhokoliv jiného hmyzu. Mezi vhodné druhy masožravek patří třeba špirlice, tučnice, mucholapka podivná, láčkovka, nebo rosnatka. Přejeme vám úspěšný boj s komáry.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]