Díky tomuto domácímu roztoku vypěstujete ta nejsladší rajčata. Dodá rostlinám všechny klíčové živiny

Fotografie: Depositphotos

Pěkná, pevná a šťavnatá rajčata, jejichž chuť se ale kamsi vytratila? Podpořte je během dozrávání roztokem s krystalovým cukrem.

Ne nadarmo se říká, že co je krásné navenek, nemusí mít stejnou kvalitu také uvnitř. Obecná platnost tohoto tvrzení se ukazuje nejen z hlediska lidské nátury, ale třeba i takových rajčat. S tím si ale dokáže snadno poradit cukrový roztok, pokud ho rostlinám podáte v ten pravý čas.

Může za to šlechtění

V supermarketu se vyjímá dokonalé rajče. Je perfektně symetrické, jeho oblé kontury dávají tušit, že bude pěkně šťavnaté a dobré. Ale po zakousnutí do jeho křehké slupky přichází zklamání z nevalné chuti, jako kdybyste žvýkali nos mrtvému. Za mdlou chuť může podle webu iDnes dlouholeté šlechtění rajčat, během něhož došlo k narušení genu nesoucího sladkost. To na úkor toho, že rajčata vypadají pro spotřebitele dokonale.

Málokdo si v obchodě vybere šišaté rajče s flíčky. Pro plody ze zahrádky naštěstí ale taková striktnost výběru neplatí. I zde se ale můžete setkat s úrodou na chuť spíše nevýraznou. Nevěště ale hlavu, zbývající část výpěstků můžete ještě zachránit, stačí aplikovat cukrový roztok, který v kořenech rajčat rozpoutá divy.

Tyto kuchyňské zbytky už nikdy nevyhazujte. Vašim okurkám poslouží 100x lépe než drahá hnojiva

Nic by se nemělo přehánět

Rajčata pro správný růst vyžadují některé výživné látky – jedná se především o dusík, fosfor a draslík. Vše je ale nutné podávat postupně a v pravý čas, aby se maximalizovaly účinky. Takže stejně jako je červen ideální dobou na přechod z dusíkatých na fosforečná hnojiva, jak jsme psali na BydlímeÚtulně, krátce před úplným dozráním je tu čas cukrového roztoku.

cukr
Fotografie: Pixabay

Portál Kobieta radí rozpustit v litru vlažné vody dvě lžíce cukru. Po vychladnutí směs nalijte ke kořenům rostlin, na nichž rajčata už pomalu dozrávají. Cukr se samozřejmě nevstřebá přímo do rostliny, zlepší však půdní podmínky, které mají vliv na rostlinu jako celek. S roztokem to ale nepřehánějte – rostliny takto podpořte maximálně jednou za měsíc. V opačném případě zvýšíte riziko plísní nebo přilákáte mravence a další hmyz.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*