Domácí směs s jedlou sodou v hlavní roli udělá s ucpaným odtokem rychlý 20minutový proces

Fotografie: BydlímeÚtulně

Ucpaný odtok v koupelně? Zapomeňte na chemii z obchodu. Zjistěte, jak ho vyčistit jednoduše a bezpečně běžnými domácími prostředky.

Asi každý se někdy potýkal s ucpaným odtokem v koupelně. Je to nepříjemný problém, ke kterému může dojít kdykoliv. Mnoho lidí sáhne po chemických prostředcích z drogerie, jež ale mohou být nebezpečné. Málokdo ovšem ví, že existují i jednoduché a bezpečné domácí metody, jak odtok vyčistit a udržet trubky v pořádku.

Co funguje na odpad?

Pravidelnost je klíčem k úspěšnému řešení problému s ucpaným odtokem. Namísto čekání na katastrofu je lepší odtok pravidelně čistit, aby se vůbec nedostal do stavu, kdy je nutné hledat způsoby, jak ho vyčistit. Odtoky, které se čistí jen sporadicky, mají tendenci se plnit vlasy, zbytky jídla a různými nečistotami. Když se v nich zapomenuté nečistoty začnou hromadit, odtok se ucpe a objeví se otázka, jak ho vyčistit.

Většina lidí ihned sáhne po kupovaných chemikáliích, které ovšem ne vždy mohou být bezpečné. A to nejen k vám a vaší pokožce, ale také k vašim trubkám. K tomu, abyste odtok vyčistili, nepotřebujete drahé chemikálie. Můžete použít jednoduché domácí prostředky. Jedlá soda a ocet jsou vašimi spojenci v boji s ucpaným odtokem. Postačí půl šálku jedlé sody, půl šálku octa a 20 minut času.

Směs máme, co dále?

Postup je jednoduchý: nejprve nasypte jedlou sodu do odtoku a následně přilijte ocet. Počkejte 20 minut a poté odtok opláchněte horkou vodou. Pokud odtok stále nefunguje správně, postup opakujte a dejte mu několik hodin na působení. Jedlá soda v kombinaci s octem spolehlivě vyčistí všechny nečistoty, usazeniny mýdla, vodního kamene a také zápach vycházející z odpadu.

Zákulisí nelibého zápachu v koupelně: Vlhkost porazí rostliny i vonné svíčky

citron půlka
Fotografie: Pixabay

Tento účinný domácí trik můžete využít nejen na odtoky, ale i na čištění sprchové kabiny. Je to cenově dostupná a ekologická alternativa k chemickým čisticím prostředkům. Navíc je daleko bezpečnější než jiné chemikálie. Vyzkoušejte tento jednoduchý trik a zbavte se ucpaného odtoku bez stresu.

Zdroj: Domek i Ogrodek

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]