I utěrky předávané po generace lze zbavit nejodolnějších nečistot. Budou vypadat jako čerstvě vyndané z regálu

Fotografie: Nillerdk / Creative Commons / Public domain

Kuchyňské utěrky jsou po chvíli plné skvrn. Ne vždy si s těmito skvrnami pračka poradí. Abyste se těchto odolných skvrn zbavili, vyzkoušejte tento trik.

Čím častěji utěrky v kuchyni používáte, tím větší je pravděpodobnost vzniku odolných skvrn, kterých se jen těžko zbavuje. Častým praním navíc můžete materiál utěrek poškodit a skvrn se stejně nezbavíte. Naštěstí existuje jednoduchý trik, jenž vám s tímto problémem pomůže. Nemusíte kupovat ani žádné speciální čisticí prostředky. Všechny důležité ingredience už ve své domácnosti máte. Vraťte svým utěrkám dokonale čistý vzhled během pár minut.

Co budete pro vyprání utěrek potřebovat

Téměř všechny ingredience, které k vyčištění utěrek potřebujete, naleznete ve své kuchyni. Připravte si sůl, bělidlo a vroucí vodu. Popřípadě kyblík, do něhož utěrky vložíte a necháte je odmočit. Toto čištění nevyžaduje téměř žádnou práci a jeho výsledek vás zaručeně potěší. Je to ten nejjednodušší způsob, jakým si můžete utěrky dokonale vyčistit.

Jak vyčistit odolné skvrny z utěrek

Špinavé utěrky vložte do lavoru nebo kyblíku. Přisypte 2 polévkové lžíce soli a 2–3 polévkové lžíce jakéhokoliv bělidla. Můžete použít to nejlevnější a nejobyčejnější. Nakonec do nádoby přilijte vroucí vodu tak, aby byly všechny utěrky zcela ponořené. Nechte je tak, dokud voda nebude studená. Nakonec utěrky z vody vytáhněte a dejte je vyprat do pračky. Po vyprání budou opět jako nové.

poskládané barevné utěrky
Fotografie: Pixabay

Jak předejít vzniku odolných skvrn

Skvrnám se v kuchyni jen opravdu těžko vyhnete. Čím více vaříte, tím větší pravděpodobnost ulpění zbytků jídla na utěrce i vašem kousku oblečení hrozí. Skvrny způsobené jídlem jsou navíc jedny z nejhůře odstranitelných. Aby vám taková skvrna šla snadno vyčistit, můžete utěrku ihned po ušpinění omýt vodou nebo ji ošetřit pomocí octu či jedlé sody. Pokud skvrnu nenecháte vsáknout se až do hloubky vláken, půjde následně mnohem snadněji vyprat.

Zdroj: Thehealthsite, Cleanipedia