Kvůli této chybě používá 9 z 10 Čechů prací kapsle zcela neefektivně. Toto je jediný správný postup

Fotografie: Depositphotos

Špinavé prádlo vložené do bubnu, kapsle s pracím práškem, navolený prací cyklus a bum – hotovo. I když, opravdu je to tak jednoduché?

Praní s kapslemi do pračky je v mnoha ohledech jednodušší než s práškem či gelem, je ale potřeba je používat správně. Jinak totiž hrozí nejen poničení oblečení, ale třeba i samotné pračky. Takže na co si při používání kapslí dát pozor?

Prací kapsle – snadno a rychle

Tématem posledních let je usnadňování, vylepšování, urychlování. Protože co je smrsknutí aviváže, odstraňovače skvrn a pracího prášku do jedné malé tablety jiného? Tablety se oproti velkým plastovým lahvím s pracím gelem a aviváží nebo krabicemi s práškem snadněji skladují i uchovávají. Téměř jedinou jejich nevýhodou je tak vysoká pořizovací cena.

Gelové kapsle do pračky jsou rovněž velmi účinné a jejich používání je uživatelsky přívětivé. Nemusíte nad ničím přemýšlet, všechno je nadávkované a připravené k okamžitému použití. Zvládají i odolnou špínu a výrazné skvrny, běžně je lze použít jak na barevné, tak černé nebo bílé prádlo. Ale jste si jistí, že je i přes tento výčet používáte opravdu správně?

Maminka mi konečně prozradila, proč jsou její ručníky vždy tak hebké. Tento snadný trik mi vyrazil dech

Tři správné zásady používání pracích kapslí

KAM – Asi nejdůležitějším bodem používání gelových kapslí na praní prádla je, kam je dáváte. Někteří lidé totiž kapsle vkládají do přihrádek v šuplíku pračky, ačkoliv sem vůbec nepatří. Jak jsme psali již dříve na BydlímeÚtulně, u přihrádek je striktně dané, co do nich může a co ne. A gelová kapsle to rozhodně není – ta se umisťuje přímo do bubnu pračky. Ale pozor, vždycky ji vhoďte dovnitř ještě před naplněním pračky prádlem!

kapsle na prádlo
Fotografie: Freepik

KOLIK – A to nejen tablet, ale také prádla. U kapslí platí jedna na jeden prací cyklus, s množstvím prádla už je to složitější. Obvykle se ale doporučuje optimálně 4 až 5 kg (max. 7 kg), jak uvádí Cleanipedia.

NA CO – Kapsle nejsou vhodné pro všechny typy látek. Jak varuje web DomekIOgrodek, k úhoně by mohla přijít třeba vlna nebo hedvábí. Stejné je to i v případě programu, který na pračce volíte. Pro jistotu se podívejte na doporučení daného výrobce tablet.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*