Jak využít v domácnosti fén na vlasy i jinak, než pouze na vysoušení vlasů

Máte doma fén na vlasy, ale používáte ho jen sporadicky? Pak činíte chybu. Fén na vlasy může být i skvělý pomocník v domácnosti. Dokáže si totiž poradit s celou řadou úkonů anebo vám ulehčit či výrazně zkrátit práci.

Vysoušeč vlasů nechybí patrně v žádné domácnosti. Používají jej ženy i muži. A všichni jej používají pouze na jednu věc – vysoušení a úpravu vlasů. Možná nemáte sebemenší tušení, že tento spotřebič toho ve skutečnosti dokáže mnohem víc. Použít lze při úklidu, ale i odstraňování nežádoucích voskových kreseb našich dětí.

Malůvky od voskovek

Některé děti rády pastelky, jiné fixy a další zase voskovky. Ne vždy přitom jejich díla skončí pouze v omalovánkách. Lákavé jsou především stěny, ale i dveře. Jestliže vaše dítě pokreslí nábytek, stěnu nebo dveře voskovkami, vezměte jednoduše do rukou vysoušeč vlasů a vosk nahřejte, dokud barvy nezměknou. Pak už stačí dílo otřít navlhčenou houbičkou a saponátem.

Odstranění nálepek

Vysoušeč vlasů si dokáže poradit také s nálepkami. Ať už na sklenicích anebo těch, které dřív zdobily ledničku, dětský nábytek apod. Nemusíte si u čištění nálepek ničit nehty a škrábat je násilím dolů. Stačí si vzít na pomoc fén. Zahřejte horkým vzduchem podklad, lepidlo změkne a nálepka půjde dolů mnohem snáz. Stejně tak můžete vzít na pomoc vysoušeč vlasů k odstranění staré dálniční známky.

Rychlejší rozmrazování lednice

Potřebujete-li rychle rozmrazit starší lednici, není nic lepšího a snadnějšího, než použít fén na vlasy. Pouze dávejte pozor, aby se fén nedostal do přímého kontaktu s ledem. Stejně tak můžete fén použít i jako pomocníka při rozmrazování masa a dalších věcí.

Místo žehličky

Nemáte čas vytahovat žehlící prkno a žehličku a potřebujete, aby váš oděv nebyl tak skrčený? Pak nejdříve postříkejte oblečení jemně vodou, pak zapněte fén na nejvyšší stupeň a látku druhou rukou uhlazujte. Horký vzduch po chvíli oblečení hezky vyrovná. Uvítáte to zejména v hotelovém pokoji, kde je fén běžnou výbavou pokoje anebo doma, když budete mít naspěch.

Jak ještě fén využít?

  • Na vyfoukání prachu z elektroniky, radiátorů apod.
  • Na sušení tlapek domácích mazlíčků
  • Snadnější odstranění náplastí z pokožky
  • Vyhřátí postele před spaním (v zimě)
  • K rychlejšímu dosušení prádla
  • Nahřátí kleštiček na řasy – budou fungovat jako kulma na řasy
  • Zahřátí teplomilných pokojových rostlin
  • Změkčení másla
  • Při zkrácení doby usychání nátěru

Obrázek: cnet