Zbytky mýdla nemusí končit v koši. Vdechnout jim druhý život jde originálně

Fotografie: TheLewisRepublic / Creative Commons / Public domain

Zbytky mýdla můžete v domácnosti využít různými způsoby. Inspirujte se těmito triky a už je nikdy nevyhazujte. Tyto vychytávky v obchodě neseženete.

V současnosti roste na popularitě trend využívat co nejvíce věcí tolikrát, kolikrát to jen jde. Nejenže se tím sníží množství vyprodukovaného odpadu, ale můžete tím ušetřit spoustu peněz. Prospějete tím tedy nejen sobě, ale i životnímu prostředí. V domácnosti můžete využít i malé zbytky mýdla, které by jinak skončily v odpadkovém koši. Vyzkoušejte tyto jednoduché triky. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je pár kousků mýdla – a můžete tvořit.

Využijte zbytky mýdla v domácnosti

Pokud doma používáte tuhé mýdlo, určitě vám čas od času zbyde tak malý kousek, že se s ním nedá již nic umýt. Nejčastěji tedy tyto zbytky letí do koše. Přitom si díky nim můžete usnadnit úklid nebo provonět šatník.

Vytvořte si mýdlovou houbu

Vynikající vychytávkou je mýdlová houba. Tu si vyrobíte jednoduše tak, že do ní z boku vyříznete hlubokou díru, která bude sahat přibližně doprostřed houby. Vznikne vám kapsa, do níž vložíte zbytek mýdla a necháte ho tam. Kdykoliv budete potřebovat něco houbou vyčistit, stačí ji namočit do vody, trochu vykroutit a můžete se pustit do čištění. Mýdlo vám houbu zevnitř napění – a máte tak k dispozici účinnou čisticí pomůcku.

Vyrobte si čisticí gel

Vyberte si litrovou láhev, v níž budete zbytky mýdla skladovat. Jakmile v ní budete mít 10–15 zbytků mýdla, naplňte ji vodou a nechte 1 den odstát. Následující den budete mít vytvořené tekuté mýdlo, které můžete použít jak k mytí rukou, tak i jako čistič různých povrchů. Ideálně se takové mýdlo hodí i na mytí nádobí a čištění dřezů.

mýdlo
Fotografie: Pixabay

Aromatický váček

Pokud chcete provonět svůj šatník, botník nebo jakoukoliv jinou přihrádku, nemusíte kupovat drahé vonné pytlíky ani osvěžovače vzduchu. Jednoduše si do bavlněného ubrousku zabalte zbytek mýdla a vložte ho na polici s oblečením. Pokud toužíte po kreativním vyžití, můžete si z bavlněné látky ušít pytlíčky, kam kousky mýdla vhodíte. Mýdlo pak do pytlíčku můžete pravidelně doplňovat nebo ho obměňovat. V každém případě bude váš šatník příjemně vonět.

Zdroj: Xitrosti