Jak zatočit s podzimní únavou – pomůže změna interiéru, pohyb a vitamíny

Podzim může být příjemný, ale i dotěrný. Záleží na počasí a na tom, jak se zrovna cítíme. Sychravé počasí, ospalost, únava může dát hezky zabrat. Jaro a podzim je pro organismus náročné období, jak po stránce psychické, tak fyzické. Tělo se musí vyrovnávat s nedostatkem slunečního světla a klesajícími se teplotami. Není divu, že se člověk může cítit pod psa.

Naštěstí však existují způsoby, jak únavu zahnat a mít stále dobrou náladu. Přinášíme vám tipy, jak toho docílit.

Vymalujte interiér

Možná to zní divně, ale barvy opravdu působí na lidský organismus. Barvy pomohou docílit klidu, pohody a příjemného pocitu. Pomocí barev se dá pracovat i s prostorem, který může momentálně působit stísněně. V podzimních dnech není vůbec na škodu sáhnout po teplejších odstínech, které navodí pocit tepla a pohody i přes nevlídné počasí venku. Pokud se vám rozhodně nechce pouštět do výmalby, zkuste pocit tepla a pohody do interiéru vnést pomocí doplňků. Mohou to být přehozy, polštáře, barevné závěsy, ale i samolepky na stěnu či dveře, barevné květináče a další.

Zkuste jógu

Jóga patří mezi druh cvičení, který se hodí úplně pro všechny. Především pak pro lidi s pohybovými problémy a onemocněním kloubního aparátu. Jóga působí proti splínům, depresím, únavě a ulevuje od bolesti. A dokonce nemusíte ani nikam chodit. Stačí, kdy si koupíte podložku, obléknete si pohodlné oblečení a zacvičíte si doma. Výběr online instruktorů je pestrý. Při pěkném počasí si můžete dokonce jít zacvičit ven – ideálně, když máte zahradu. Kontakt s přírodou je učiněný balzám. Mimo to si můžete během příjemných dní dopřát i delší procházku. Pohyb rozhodně působí proti únavě.

Jezte vitamíny

Na podzim si stále můžete dopřát spoustu čerstvé úrody. Ať už jablka, hrušky, dýně, švestky, vlašské ořechy či kořenovou zeleninu. Šťávy z řepy, celeru, mrkve, petržele se pyšní mnoha zdravotními bonusy. Díky tomu dostanete do těla vitamíny a nabijete se energií.

Obrázek: pixabay.com