Jarní kouzlení na zahrádce. Chodníčky, dekorace a osvětlení

Podle předpovědí bude ještě pár týdnů mrznout. To však neznamená, že musíte zahálet. Klidně už se můžete začít připravovat na příchod jara a vytvořit první zahradní dekorace, které jakmile začne sluníčko hřát, umístíte na svou zahrádku.

Díky dekoracím získá zahrada teprve to pravé kouzlo. Dobré na tom je, že za ně nemusíte utrácet. Stačí využít věci, které se vám válí doma, v garáži, na půdě či kůlně. Tvoření vám zabere nějakou tu chvilinku a alespoň se zabavíte do doby, než se přihlásí o slovo sluníčko a přívětivé jarní počasí.

Naplánujte si chodníčky

Chodníčky jsou důležitou dekorativní i praktickou součástí zahrádky. Ať už vedou mezi záhonky nebo pouze přes trávník. Mohou být vyrobeny z čehokoliv. Například štěrku, kamínků, oblázků, ale i dlažebních kostek, dřevěných latěk, kůry či kombinací více materiálů. Nechte se inspirovat přiloženým videem. S plánováním, sháněním materiálu či přípravou se můžete zaměstnat již nyní.

Zahradní dekorace

Dnes je v nabídce nepřeberné množství zahradních dekorací. Pokud se vám však za ně nechce utrácet peníze, můžete si je vyrobit sami. Jaro je ideálním obdobím zjistit, které nářadí je funkční a které už potřebuje vyměnit. Lehce se může stát, že nebudete vědět, co se starou lopatou, rýčem nebo pilou. Stačí nabarvit, ozdobit a použít jako dekoraci.

Klidně umístit do země, pověsit na plot či zídku. Staré kbelíky, konve, hrnce využít jako květináče. Co ještě lze takto využít? V podstatě s trochou fantazie úplně vše. Starou obuv, komodu s šuplíky, plechovky od barev, žebřík, židli, vysloužilé jízdní kolo a další. Nemáte-li dost představivosti, koukněte na přiložené video. Buď se inspirujete přímo, případně vás díky tomu napadne i něco jiného.

Večerní osvětlení zahrady

Každý, kdo má zahrádku, má na ní většinou i posezení/pergolu, pro příjemně strávené večery s přáteli či rodinkou. Tudíž přijde vhod i osvětlení, které zahradě dodá kouzlo. Je krásná, tajemná a tak trochu i strašidelná. Díky správného osvětlení se její kouzlo umocní. Mimo jiné je přehledná a světlo na zahradě je něco, co odradí nezvané hosty. Do třetice všeho dobrého vkládáme pro inspiraci zahradního osvětlení video. Koupit můžete hotové lucerničky, lampióny, balónky, ale rovněž si lze vyhrát opět z láhvemi od vína, zavařovacími sklenkami atd.

Obrázek: pixabay.com