Levná a jednoduchá jarní výzdoba na stěnu či poličky

Jakákoliv jarní výzdoba vnese do interiéru nový příval energie. Jarních dekorací existuje nekonečné množství. Určitě se vyplatí obklopit se doma rostlinami, svěžími barvami, huňaté textilní materiály vyměnit za lehké s jarními motivy. Ozdobit si lze vše, co vás jen napadne: okna, dveře, poličky, jídelní stůl, ale i stěny.

Třeba se vám právě tento typ dekorace bude zamlouvat. Výhodou je, že za tuto dekoraci můžete ušetřit, zvládnete si ji totiž vyrobit sami. A navíc se ještě zabavíte.

Kreslený obrázek

Patříte-li k těm zdatnějším, kteří umí kreslit, pak si jednoduše obrázek s jarem namalujte. Pak už stačí jen hotové dílo vložit do rámečku a máte hotovo. Jestliže malování není vaše silná stránka, klidně si na internetu stáhněte a vytiskněte na papír předlohu.

Vytiskněte si obrázek

V případě, že vás však varianta vlastnoručně kresleného obrázku neoslovila, usedněte k počítači a najděte si obrázky s jarními motivy, které pouze jednoduše vytiskněte a vložte do rámečků. Kolik máte volných rámečků, tolik obrázků můžete vytisknout.

Rámeček s dary přírody

Další zajímavou možností je přinést si z jarní procházky dary přírody. Drobné lístky, kytičky, větvičky. Ty pak přilepíte na podložku a vložíte do rámečků. Pro zpestření můžete i okraje rámečků ozdobit drobnými kamínky či mušličkami. Hezky vypadají i větvičky. Hotové umění můžete pověsit kamkoliv na stěnu nebo postavit na poličku.

Ozdobný balicí papír

Pokud máte doma náhodou balicí papír s kytkami, motýlky či ptáčky, pak nemusíte nic malovat ani tisknout. Zkrátka jen vystřihnete papír v potřebné velikosti a šoupnete ho do rámečku. Místo balicího papíru lze použít i zbytky tapet.

Fotografie: Decoratorist, Shabbyfufu