Jedlá soda: Skutečný pomocník, který vaší zahrádce pomůže k dokonalosti. Žádný jiný produkt se jí nevyrovná

Fotografie: Depositphotos

Jedlá soda patří mezi nejúčinnější přírodní prostředky, která dokáže vyřešit mnoho problémů na vaší zahradě. Zde najdete způsoby, jak ji použít.

Obyčejná jedlá soda je účinný prostředek, který vám pomůže vyřešit mnoho problémů na vaší zahradě. Použít ji můžete jako preventivní opatření proti plísním, prostředek proti veškerým škůdcům, hnojivo a mnoho více. To vše bez jakýchkoliv kontradikcí, které by poškodily vaše rostliny nebo odehnaly užitečný hmyz, včetně včel. Níže se proto můžete seznámit s těmi nejlepšími využitími jedlé sody, skutečným pomocníkem, který vaší zahrádce pomůže k naprosté dokonalosti.

Zabraňuje tvorbě plísní

Jedlá soda skvělé zabraňuje tvorbě plísní a hub na všech rostlinách. Abyste využili její potenciál naplno, zřeďte 2 polévkové lžíce tohoto skvělého prostředku ve 2 litrech vody spolu s kapkou rostlinného oleje a trochou běžného prostředku na mytí nádobí. Směs následně vlijte do postřikovače a naneste jej přímo na vaše rostliny. Pro získání těch nejlepších výsledků aplikujte tuto metodu jednou za 7 dní.

Pomůže vydržet déle řezaným květinám

Jedlá soda dokáže také prodloužit trvanlivost řezných květin ve váze. Stačí jednoduše nasypat do vody půl čajové lžičky tohoto účinného prostředku spolu s troškou soli a vaše rostliny vydrží mnohem déle čerstvé a nebudou vadnout. Jde o skvělý způsob, díky kterému bude vaše dekorace svěží o několik dní více.

Mnohem chutnější rajčata

Aby vaše rajčata byla větší a chutnala co nejlépe, stačí na zeminu kolem těchto rostlin nasypat  trochu jedlé sody. Ta totiž pomůže okolní půdu odkyselit, což pomůže vašim plodům získat mnohem sladší chuť. Jakmile ovšem aplikujete tuto metodu, je potřeba vaše záhonky hojně zalévat, aby se tento přípravek dokonale rozpustil a rostliny jej dokázali vstřebat. Její blahodárné účinky však poznáte hned po prvním ochutnání prvního rajčete.

Fotografie: Pixabay

Odstraní veškerý plevel

Pokud vaši zahrádku neustále napadá plevel, i v tomto případě vám dokáže pomoci obyčejná jedlá soda – zlikviduje veškeré výrůstky i v těch nejhůře přístupných místech, jako jsou mezery mezi dlaždicemi nebo spáry na chodníku. Stačí ji akorát opakovaně nanášet přímo na rostlinu a ta posléze odumře. Jde také o skvělou metodu, jak omezit další růst těchto vetřelců, a to naprosto přirozeným způsobem.

Zažene mravence

Mravenci sice vaši zahrádku nijak neohrožují, ale jejich přítomnost nemusí být vždy příjemná. Pokud je chcete vyhnat nebo je donutit, aby si našli jiné místo ke stavbě svého mraveniště, jednoduše na jejich hnízdo nasypte každý den několik polévkových lžic jedlé sody – jakmile ji ucítí, okamžitě prchnou pryč. Stejně tak vám může tento skvělý prostředek pomoci s ochranou rostlin před ostatními škůdci, a to včetně plžů. Jednoduše jej nasypte okolo svých záhonků a uvidíte, že se k nim už žádný vetřelec nepřiblíží.

Zdroj: GardeningKnowHow

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]