Vyhrajte boj s nezvanými mravenci ryze přírodní cestou

Blíží se léto, které je kromě sluníčka a koupání bohužel spojeno také s tím, že můžeme setkat s větším množstvím hmyzu. Nejrůznější komáři, mouchy, muchničky, ovádi či mravenci nám dokáží znepříjemnit život. Právě s mravenci se můžeme často setkat nejen venku, ale také v našich domácnostech, zvláště pokud bydlíte v rodinném domě.

Mravenci – všudypřítomní, odolní a houževnatí

Bohužel, když se mravencům někde zalíbí, bývá dost obtížné se jich zbavit. I když vše pečlivě uklízíte a myjete, oni si vždy najdou cestu zpět. V obchodech lze samozřejmě zakoupit nejrůznější prostředky, ale jejich účinek je často krátkodobý a navíc většina z nich obsahuje velké množství agresivních chemických látek. Z tohoto důvodu tak není vhodné tyto přípravky používat příliš často, zejména pokud jde o kuchyni či komoru, kde skladujete potraviny, nebo obecně pokud máte doma malé děti či domácí mazlíčky.

Mnohem lepší je vyrobit si šetrný, přírodní, ale velmi účinný přípravek sami, uvidíte, že s jeho pomocí se těchto malých nevítaných hostů zbavíte jednou provždy.

Hlavními složkou tohoto přípravku jsou éterické oleje máty peprné a hřebíčku. S jejich pomocí si můžete připravit i jednoduchý roztok, který následně použijte na všechna místa, kde se mravenci objevují.

Máta a hřebíček – nenápadné bylinky jako účinná zbraň

Stačí jednoduše rozpustit asi třicet kapek éterického oleje máty a stejné množství éterického oleje hřebíčku ve sto dvaceti mililitrech teplé vody. Vše dobře pomíchejte a nalijte do lahvičky s rozprašovačem.

Proč mravenci nemají rádi mátu a hřebíček? Hlavním důvodem jsou specifické látky, které tyto rostliny obsahují, u hřebíčku se jedná o eugenol, u máty mentol, které jsou pro mravence příliš aromatické. Navíc tento přípravek působí nejen proti mravencům, ale i dalšími nepříjemnému hmyzu, například pavoukům či komárům.

Éterické oleje můžete využít i ve váš prospěch

Éterické oleje hřebíčku a máty nemusíte používat pouze proti hmyzu, přinášejí totiž rovněž mnoho léčivých účinků. Olej máty peprné je známý svými terapeutickými vlastnostmi, pomáhá například při migréně, únavě, zažívacích problémech i oteklých nohou.

Olej z hřebíčku oceníte při nejrůznějších problémech se zuby či dutinou ústní obecně, pomáhá rovněž při plísňových infekcích či bolestech hlavy.

Fotografie: Pixabay, Freepik

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]