Stylový interiér lze zařídit i bez velkého utrácení

Je vašim přáním lehce přeměnit váš byt, ale na nové kusy nábytku není dostatek volných finančních prostředků? To vůbec nevadí. Změnit vzhled vaší domácnosti můžete i bez velkého utrácení. Stačí pouze pár metrů nějaké nové látky, barvy a štětce, případně tapeta a vlastnoručně vyrobené dekorace.

Nezapomínejte, že v jednoduchosti spočívá krása a síla se nachází v detailech. Momentálním trendem jsou přírodní prvky a minimalismus. Tudíž není nutné moc vymýšlet a nakupovat zbytečnosti. Méně znamená více. Použít můžete krabice, košíky, bedýnky na ovoce a zeleninu či dřevěné bedýnky od vína, starší retro kufr a jiné zajímavé věci, které mnohdy najdete v kůlně či na půdě.

Barvy a laky

Staré dřevěné židle změníte k nepoznání tím, že je natřete novou barvou. Mnohdy není ani žádoucí natírat celou židli. Stačí třeba jen její nohy do půlky – techniko ombré. Nebo naopak pouze opěradlo. Pak už jen ušijete nové sedací polštářky a změníte jídelní kout k nepoznání. Zkuste to a budete překvapení. Stejně tak můžete změnit vzhled komody, kdy šuplíky ozdobíte tapetou. Anebo noční stolek, který přetřete na jinou barvu.

Nažehlovačky

Pamatujete si ještě na nažehlovačky? Těm na dlouhou dobu odzvonilo. Nyní je bezvadně využijete při proměně vaše interiéru. Nemusíte kupovat novou látku na závěsy, stačí je ozdobit pomocí nažehlovačky – mohou to být proužky, květiny, kolečka, srdíčka. Hodit se mohou zejména při zdobení dětského pokojíčku.

Samolepky na stěnu

Nemusíte kupovat drahý obraz ani se pouštět do kompletní výmalby pokoje. Místnost ožije i díky samolepkám na stěnu. Bývají různých velikostí, barev, tvarů. Výběr je pestrý. Opět se hodí na zdobení jakékoli místnosti. Do kuchyně to může být třeba šálek kávy, do obývacího pokoje strom či jiný motiv přírody, ale i město. Určitě si z široké nabídky vyberete.

Macrame

Stačí koupit vlnu či jiné šňůrky a naučit se drhat. Momentálně se tyto dekorace těší velké oblibě. Získáte levnou dekoraci a ještě se u toho zabavíte, případně naučíte něco nového. Nemusí jít o žádný složitý vzor.

A pokud vás drhání ani trochu nebere, přineste si z procházky větvičku a pouze na ní hustě navažte různě dlouhé cancoury háčkovací příze. Sem tam upleťte copánek a sem tam udělejte uzlík. Fantazii se meze nekladou.

Kartonové krabice

Obyčejnou kartonovou krabici můžete lehce a rychle přeměnit na designovou krabici pro uložení nejrůznějších věcí. Stačí krabici polepit barevnými nalepovacími páskami – washi tape. Nebo ji obalit balicím papírem, tapetou, látkou. Stejným způsobem můžete ozdobit i květináče, nohy židle nebo kousek stěny, ať to spolu hezky ladí.

Koberečky

Velkou službu a změnu interiéru udělají i koberečky. Opět nemusíte nic kupovat. Oblíbené jsou nyní bohémské ručně dělané koberečky. Využít můžete staré látky (závěsy, ubrusy, povlečení), zbytky háčkovacích přízí či jutové provázky. I technik výroby koberečků najdete na internetu mraky. Od lehkých, po složité. Nemusíte umět ani šít, háčkovat nebo plést. Některé techniky jsou tak snadné, že za dvě hodinky máte kobereček jako lusk.

Fotografie: Housebeautiful, Offthegridnews, Pinterest